A A A

AOC - jaki monitor dla studenta?

2 października 2017, 12:00
Spora część studentów korzysta z laptopów. Jednak podłączając do nich zewnętrzny monitor można zwiększyć frajdę z grania, produktywność i wygodę korzystania z komputera.
AOC - jaki monitor dla studenta?

Korzystanie z wbudowanego ekranu laptopa ogranicza użytkownika nie tylko w kategorii samej przekątnej. Dobre jakościowo matryce VA lub IPS wciąż nie są powszechnymi rozwiązaniami w notebookach, a funkcje takie jak odświeżanie powyżej 100 Hz, czy NVIDIA G-SYNC to prawdziwa rzadkość.

Badania Microsoftu z roku 2003 wskazują na 9% wzrost produktywności przy używaniu szerszych ekranów. Z kolei badania z roku 2016 pokazują podobne efekty przy korzystaniu z dwóch monitorów.

Jednoczesna praca na ekranie laptopa oraz zewnętrznym monitorze po krótkim przyzwyczajeniu może być bardzo wygodna. Warto jednak zastanowić się nad doborem ekranu odpowiedniego do oczekiwań.

Monitor dopasowany do potrzeb

Przy ograniczonym budżecie 24-calowy model o rozdzielczości 1920 x 1080 px z matrycą IPS i standardowym odświeżaniem 60 Hz będzie uniwersalnym rozwiązaniem. Bardziej zaawansowaną alternatywą jest monitor o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 2560 x 1440 px.

Esteci i lubiący się wyróżniać, mogą rozważyć monitor o oryginalnej stylistyce. Najlepiej bez poświęcania jakości obrazu, a więc również oparty na matrycy IPS. Przykładem takiego monitora jest AOC PDS241, który cechuje się m.in. wyjątkowo cienkim ekranem.

Studenci lubiący sporo grać podczas przerwy od nauki w tytuły e-sportowe powinni zwrócić uwagę na monitory o odświeżaniu ekranu na poziomie 240 Hz i wspierające technologię G-SYNC lub FreeSync.

Z kolei dla użytkowników chcących zbalansować granie oraz np. pracę w programach typu CAD czy Photoshop, ciekawy może okazać się model z 27-calową matrycą IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 px oraz odświeżaniu na poziomie 165 Hz,

Entuzjaści filmów i multitaskingu docenią matrycę VA o przekątnej 35 cali i ultrapanoramicznych proporcjach obrazu 21:9, które znacznie usprawniają pracę na kilku aplikacjach jednocześnie.

Warto także pamiętać by monitor był wyposażony w funkcję Flicker-free, zmniejszającą efekt migotania obrazu, który może być męczący dla oczu.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto