A A A

APi do wyszukiwania w języku naturalnym

20 czerwca 2008, 10:30
APi do wyszukiwania w języku naturalnym

Programiści semantycznej wyszukiwarki Hakia udostępnili właśnie zestaw bibliotek i interfejsów API, który pozwoli zewnętrznym deweloperom na wykorzystanie platformy i stworzenie własnych implementacji wyszukiwarki.

API Hakii, czyli Hakia Syndication Web Services, zostało podzielone na dwie części. Pierwszą z nich jest silnik, który umożliwia stworzenie własnej wyszukiwarki korzystającej z zasobów Hakii (blisko 5 miliardów zindeksowanych stron). Natomiast druga to możliwość wywołania interfejsów umożliwiających przetwarzanie zapytań w języku naturalnym. Na razie dostępny jest tylko interfejs Summarizer, który może być wykorzystany do generowania tagów, abstraktów i analizy dużych bloków tekstu. Inne elementy, takie jak Categorizer, Characterizer, Text Meaning Representation, zostaną udostępnione już niedługo.

Źródło: Club Hakia

Paweł Małkowski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

TikTok znika z Hongkongu
8 lipca 2020
Narzucone Hongkongowi przepisy dotyczące bezpieczeństwa państwowego spowodowały, że ByteDance wycofuje się z półautonomicznego regionu Chin.LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto