A A A

ARM Cortex-A9 - wielordzeniowy procesor do iPhone'a

17 lutego 2009, 12:31
Firma ARM zaprezentowała mobilny procesor wielordzeniowy Cortex-A9. Apple na razie nie wypowiedziało się na temat użycia procesora w nowym iPhonie, ale poszukuje już programistów, którzy będą w stanie tworzyć kod działający właśnie na takim chipsecie.
ARM Cortex-A9 - wielordzeniowy procesor do iPhone'a

Urządzenie, w którym działał nowy procesor ARM, zostało przygotowane we współpracy z ST-Ericsson. Na system operacyjny obsługujący chipset Cortex-A9 wybrano Symbiana. Jednostka może wykorzystywać od dwóch do czterech rdzeni, z których każdy może być przypisany do innej aplikacji lub grupy aplikacji. Dzięki temu można równo podzielić moc na wybrane obliczenia. Dzięki takiemu zabiegowi można nawet zmniejszyć taktowanie pojedynczych rdzeni, a i tak praca zostanie wykonana znacznie szybciej.

ARM Cortex A9

Nie wiadomo, czy opracowany procesor trafi w takiej postaci do iPhone'a czy iPoda Toucha. Zarejestrowano jednak fakt, że Apple szuka programistów, którzy poradzą sobie w tworzeniu systemu i aplikacji działających na tym chipsecie. Warto także zaznaczyć, że Apple musi wejść na rynek mobilnych procesorów wielordzeniowych, jeśli nadal chce się liczyć na rynku wydajnych smartfonów.

Więcej informacji na temat targów Mobile World Congress 2009 w Barcelonie możesz znaleźć w specjalnym serwisie przygotowanym przez portal INTERIA Nowe Technologie.

Źródło: AppleInsider


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto