A A A

ARM wznawia współpracę z Huawei

28 października 2019, 08:10
Firma ARM będzie znowu wspomagać chińskiego potentata w projektowaniu układów scalonych.
ARM wznawia współpracę z Huawei

Przedstawiciele firmy ARM poinformowali, że wznawiają współpracę z chińskim koncernem Huawei.

ARM specjalizuje się w projektowaniu układów scalonych i udzielaniu licencji na ich architekturę zewnętrznym producentom. Firma współpracowała m.in. z należącym do koncernu Huawei przedsiębiorstwem HiSilicon. Na początku bieżącego roku pod naciskiem rządu Stanów Zjednoczonych, prowadzącego już otwartą wojnę handlową z Chińską Republiką Ludową, transfer technologii został wstrzymany.

Obecnie szefowie ARM doszli jednak do wniosku, że architektura procesorów Armv8-A (wykorzystywanych m.in. w chipie Kirin 990, stosowanym w smartfonach z rodziny Mate) oraz kolejne jej generacje są dziełem całkowicie brytyjskim, więc firma nie będzie uczestniczyć w sporach między USA a ChRL. W rezultacie przedsiębiorstwo wznowi sprzedaż technologii dla Huawei w przypadku procesorów zarówno obecnej, jak i następnej generacji.

ARM jest firmą zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii. W 2016 roku przedsiębiorstwo zostało kupione przez japońskie konsorcjum SoftBank za 32 miliardy dolarów.

fot. Huawei


Adam Wiśniewski
Tagi: Huawei, ARM
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto