A A A

ASUS – płyta główna z chipsetem X99 Express

27 listopada 2014, 13:00
Portfolio płyt głównych dla stacji roboczych firmy ASUS powiększy się o model X99-WS/IPMI z chipsetem Intel X99 Express.
ASUS – płyta główna z chipsetem X99 Express

Wysoka wydajność

Płyta X99-WS/IPMI wyposażona została w opracowany przez ASUS OC Socket, który oczekuje na uzyskanie patentu. To unikalne gniazdo posiada dodatkowe piny, co oznacza najlepsze wykorzystanie funkcjonalności procesora Intel ‘Haswell-E'. W połączeniu z ASUS UEFI BIOS umożliwia osiągnięcie wyższego taktowania pamięci DDR4 i niższej latencji. Zwiększa również stabilność podczas podkręcania, także tego w wydaniu ekstremalnym z wykorzystaniem ciekłego azotu (LN2).

Duże możliwości rozbudowy

X99-WS/IPMI z ośmioma złączami DDR4 DIMM oraz pięcioma złączami PCI Express 3.0 x16 oferuje wiele opcji rozbudowy i wydajność. Jej konstrukcja zapewnia duży przepływ powietrza. Procesor i moduły pamięci ułożone są równolegle, co przekłada się na efektywne chłodzenie i zwiększone możliwości. Model ten sprawdzi się w centrach danych i stacjach roboczych.

Zdalne zarządzanie serwerem

Zgodny z IPMI 2.0 moduł ASMB8-iKVM umożliwia proste, zdalne zarządzanie. Z narzędziem ASUS System Web-based Management (ASWM) Enterprise, którego interfejs jest dostępny poprzez przeglądarkę internetową, administratorzy mogą oszczędzić dużo czasu.

ASMB8-iKVM umożliwia ciągłe, zdalne monitorowanie i diagnozowanie, nawet jeśli system operacyjny serwera nie działa lub jest wyłączony. Pozwala na scentralizowane zarządzanie i wykonywanie takich czynności jak: aktualizacja BIOSu, zapis błędów, udostępnianie oprogramowania, planowanie zadań, zdalne sterowanie i kontrola zasilania.

Wysokiej jakości komponenty

X99-WS/IPMI wykorzystuje najwyższej klasy komponenty o maksymalnej wydajności. Znajdują się wśród nich tranzystory Dr. MOS, które oszczędzają miejsce i obniżają temperaturę oraz ekskluzywne dławiki Beat Thermal Chokes II. Wykazują one wysoką wytrzymałość i wydajność energetyczną na poziomie 94 proc. przy normalnym użytkowaniu. Specjalny design sprawia, że dławiki mają o 5°C niższą temperaturę, co wraz z wykonaną ze złota powłoką znacznie zwiększa stabilność i ogranicza do minimum straty energii.

X99-WS/IPMI wykorzystuje japońskie kondensatory 12K, które są w stanie wytrzymać do 12 tys. godzin pracy w temperaturze sięgającej nawet 105°C, czyli znacznie dłużej niż standardowe rozwiązania przeznaczone do codziennego użytku. Przy typowej temperaturze 65°C, kondensatory te wykazują żywotność rzędu 1,2 miliona godzin - ponad sto lat ciągłego używania.

Opracowane przez firmę ASUS, ekskluzywne złącze zasilania - ProCool - dostarcza bezpieczne i ścisłe połączenie z płytą główną. Taki układ jest znacznie bardziej wytrzymały oraz zwiększa wydajność energetyczną: zapewnia niższą impedancję i lepsze rozpraszanie ciepła, co przekłada się na niższą temperaturę pracy.

Szerokie opcje pamięci masowej

Nowa płyta główna dla stacji roboczych X99-WS/IPMI z wbudowanym złączem M.2 oferuje wysoką elastyczność pamięci masowej. Dzięki niemu obsługuje urządzenia PCIe 2280 (60mm) i 2260 (80mm). Z kolei z kartą ASUS PIKE II podłączymy niezawodne, wysokiej klasy urządzenia 12Gbit/s SAS (Serial Attached SCSI).

Łatwe rozwiązywanie problemów

X99-WS/IPMI zawiera cały zestaw autorskich narzędzi firmy ASUS ułatwiających rozwiązywanie problemów. ASUS Q-Code Logger to przycisk, który zapisuje czterocyfrowe kody portu 80 na zewnętrzną pamięć. Administratorzy mogą łatwiej i szybciej diagnozować problemy. Dioda LED Dr. Power wyraźnie wskazuje problemy związane z zasilaniem.

Płyta X99-WS/IPMI będzie dostępna w Polsce na zamówienie.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Toljusz
15 grudnia 2014, 23:56
Ciekawe rozwiązanie i ciekawe jak przyjmie się w naszym kraju.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto