A A A

ASUS B85M-Gamer – nowa płyta do niedużej obudowy

4 marca 2015, 12:00
W polskiej ofercie firmy ASUS dostępna będzie nowa płyta główna z chipsetem Intel B85 Express. Model B85M-Gamer jest pierwszym w formacie micro ATX w serii ASUS Gamer. Współpracuje z najnowszymi procesorami Intel Core 4-tej i nowej 4-tej generacji oraz została wyposażona wiele technologii podnoszących jakość pracy i rozrywki.
ASUS B85M-Gamer – nowa płyta do niedużej obudowy

Szybkie połączenie sieciowe

Płyta B85M-Gamer z łącznością Intel Gigabit Ethernet zapewnia płynną rozgrywkę w sieci. Technologia ta komunikuje się bezpośrednio z procesorami Intel, co przekłada się na wysoką przepustowość sieci, zmniejszone zapotrzebowanie na moc obliczeniową i większą wydajność podczas grania.

Korzystając z niezależnych narzędzi oceny łączności sieciowej, inżynierowie z firmy ASUS obliczyli, że Intel Gigabit Ethernet obsługuje pakiety danych UDP (bardzo ważne dla responsywności w grach) dwukrotnie szybciej, niż inne technologie LAN projektowane pod kątem graczy. Użytkownicy B85M-Gamer uzyskują znaczną przewagę podczas rywalizacji online.

Łączność sieciowa wpierana jest także przez rozwiązanie ASUS LANGuard. Wykorzystuje ono zaawansowaną technologię łączenia sygnałów oraz specjalnie wyselekcjonowane kondensatory, które zwiększają przepustowość. Całość uzupełniają komponenty chroniące przed przepięciami i wyładowaniami elektrostatycznymi.

Wysoka jakość dźwięku

ASUS SupremeFX zapewnia niemal całkowicie bezstratny dźwięk i stosunek sygnału do szumu (SNR) rzędu 115dB, co sprawia, że usłyszymy każdy szczegół.

Chipset audio jest chroniony przed zakłóceniami elektromagnetycznymi (EMI) przez osłonę zachowującą integralność sygnałów audio. Specjalna "czerwona linia" odseparowuje komponenty audio B85M-Gamer od pozostałych części płyty głównej. Skutecznie eliminuje interferencję analogową, zapewniając wysoką jakość dźwięku. Z kolei kondensatory dźwiękowe ELNA zapewniają cieplejsze, naturalne brzmienie, dopełniając możliwości płyty mATX.

B85M-Gamer dostarcza jakość dźwięku dorównującą dedykowanej karcie dźwiękowej także dzięki temu, że SupremeFX posiada wbudowany wzmacniacz, obsługujący najwyższej jakości słuchawki o impedancji do 300 omów.

Doskonała ochrona z Gamer's Guardian

Nowa płyta z serii ASUS Gamer została wykonana z bardzo wytrzymałych, najwyższej jakości komponentów, które oferują znakomitą ochronę. Do Gamer's Guardian zaliczamy:

  • odnawialne bezpieczniki, które chronią porty i moduły DRAM przed przepięciami;
  • osłony ESD na portach USB, złączach audio i portach Ethernet (LAN) odpowiadające za ochronę przed nagłymi wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD) - dzięki temu komponenty oferują znacznie większą żywotność;
  • Digi+ VRM - opracowany przez firmę ASUS moduł regulacji napięcia. Zapewnia stabilne i czyste zasilanie procesora, zwiększając jego osiągi i wydajność;
  • nierdzewny, chromowany panel I/O, podnosi niezawodność płyty głównej i zapewnia trzykrotnie dłuższą żywotność sprzętu, niż tradycyjne rozwiązania.

Ekskluzywne narzędzia

Nowa płyta główna dla graczy ASUS mATX wyposażona jest w AI Suite 3 - panel kontrolny, który pozwala użytkownikom na zmianę niemal każdego ustawienia systemu. Oferuje najlepszą równowagę pomiędzy osiągami, stabilnością i wydajnością - a wszystko to z poziomu prostego i intuicyjnego interfejsu.

Płyta ASUS B85M-Gamer będzie dostępna w polskich sklepach e w drugim tygodniu marca br. Sugerowana cena detaliczna: 365 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Toljusz
6 marca 2015, 15:57
Dobre rozwiązanie nie tylko dla grających, ale i biur, gdzie często mocno oszczędza się na miejscu.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto