A A A

ASUS Chromebox – kompaktowy komputer z Chrome OS

25 marca 2014, 11:45
Na polskim rynku debiutuje Chromebox - mały komputer ASUS-a z systemem Google Chrome OS.
ASUS Chromebox – kompaktowy komputer z Chrome OS

ASUS Chromebox daje dostęp do usług sieciowych firmy Google oraz do tysięcy aplikacji Chrome Web Store stworzonych dla firm, szkół i zastosowań domowych. Użytkownicy otrzymują 100 GB przestrzeni na Google Drive1, dzięki czemu ASUS Chromebox staje się kompletnym centrum danych dla innych urządzeń, takich jak: komputery PC, smartfony i tablety. Mogą korzystać także z danych i plików znajdujących się w chmurze logując się na swoje konto Google z dowolnego urządzenia i miejsca.

Procesor Intel 4-tej generacji zapewnia niezwykle responsywne działanie i multitasking. Z ASUS Chromebox nie będziemy narzekać na długie otwieranie się dokumentów czy przerywane strumieniowanie multirmediów. To niewielkie urządzenie zapewnia dwupasmową łączność bezprzewodową 802.11 b/g/n, co przekłada się na szybkie działanie stron internetowych i innych usług online. Cztery porty USB 3.0, Bluetooth 4.0 i czytnik kart SD ułatwiają przesyłanie plików, zdjęć i multimediów. Prezentowany komputer jest kompatybilny z urządzeniami USB jak np.: dyski zewnętrzne, klawiatury, myszki, kamery i rozgałęźniki USB.

Na jego wyposażeniu znalazły się wyjścia HDMI i DisplayPort, dzięki czemu można jednocześnie korzystać z dwóch monitorów, jak również z rozdzielczości nowej generacji Ultra High Definition 4K *1 . W praktyce oznacza to kompatybilność ze stacjonarnymi monitorami lub dużymi ekranami telewizorów, które dają dużo większą powierzchnię do pracy i zabawy.

By rozpocząć pracę, wystarczy zalogować się na swoje konto Google. Administratorzy mogą szybko dodać konto dla każdego członka rodziny, czy też ucznia lub współpracownika. Konta w dowolnej chwili można przełączyć, dzięki czemu dane są zawsze bezpieczne. Kontrola rodzicielska zapewnia środowisko dla dzieci.

Oficjalna cena nie została podana.

System operacyjny

Google Chrome OS

Procesor

Intel® CoreTM i7-4600U (opcjonalnie na wybranych rynkach)

Intel® CoreTM i3-4010U

Intel® CeleronTM 2955U

Pamięć

2GB / 4GB x DDR3-1600MHz; 2 x SO-DIMM

Grafika

Zintegrowana - Intel® HD Graphics (do 4400)

Pamięć masowa

16GB M.2 (NGFF) SSD, 100GB na Google Drive przez ograniczony czas

LAN

10/100/1000Mbit/s

Łączność bezprzewodowa

Dwupasmowa 802.11 a/b/g/n; Bluetooth V4.0

Interfejs

1 x Czytnik kart 2-w-1

4 x USB3.0

1 x HDMI

1 x DisplayPort

1 x Port LAN (RJ45)

1 x Audio Jack (mikrofon/głośnik)

1 x Wejście blokady Kensington

1 x DC-in

Zasilanie

65W

Wymiary

4,88 x 4,88 x 1,65"

1 obsługa rozdzielczości 4KJ/UHD 4K wymaga modelu Core-i3 lub wyższego


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto