A A A

ASUS MeMO Pad 7 - nowość IFA 2014

5 września 2014, 11:30
Na trwających w Berlinie targach IFA 2014 ASUS zaprezentował nową wersję tabletu MeMO Pad 7.
ASUS MeMO Pad 7 - nowość IFA 2014

ASUS MeMO Pad 7 został skonstruowany z myślą o rozrywce. Tablet kryje w sobie 64-bitowy, czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3560, zapewniający moc i wysoką energooszczędność podczas korzystania z najnowszych aplikacji i gier. ASUS MeMO Pad 7 jest dostępny w dwóch wersjach: tylko z anteną Wi-Fi (ME572C), lub z Wi-Fi i obsługą sieci 4G LTE (ME572CL), oferującą szybki mobilny transfer danych.

Ekran urządzenia to 7-calowy wyświetlacz Full HD z technologią IPS (rozdzielczość 1920 x 1200). Dzięki wyjątkowo wysokiemu współczynnikowi gęstości PPI wynoszącym 323 piksele na cal, ASUS MeMO Pad 7 potrafi wyświetlić na swoim ekranie ponad 2,3 milionów pikseli grafiki lub tekstu. Technologia IPS zapewnia szerokie kąty widzenia (178 stopni) i realistycznie odtwarzane barwy, natomiast system ASUS TruVivid poprawia jasność i czystość kolorów.

Tablet może służyć za przenośny hub, udostępniający multimedia innym urządzeniom. Dzięki obsłudze systemu Miracast użytkownicy mogą dokonywać bezprzewodowego streamingu filmów i zdjęć bezpośrednio na duże ekrany telewizyjne lub monitory zewnętrzne, aby podzielić się nimi z przyjaciółmi i rodziną. ASUS MeMO Pad 7 obsługuje też system CSR aptX, pozwalający na bezprzewodowy streaming audio w jakości CD za pośrednictwem interfejsu Bluetooth do kompatybilnych słuchawek i innych urządzeń.

MeMO Pad 7 został również wyposażony w tylną kamerę 5MP z funkcją autofocus oraz przednią kamerę 2MP, które sprawdzają się podczas codziennych zdjęć i autoportretów czy twórczych sesji fotograficznych. Pomaga w tym PixelMaster - ekskluzywna technologia wspomagania pracy kamery opracowanej przez ASUS, oferującej takie funkcje jak tryby Time Rewind i Selfie, które poprawiają jakość rejestrowanego obrazu i ułatwiają uchwycenie najlepszego ujęcia na zdjęciach i w filmach.

ASUS MeMO Pad 7 jest dostępny w trzech wariantach kolorystycznych, wyróżniających się luksusowymi teksturami. Model Rose Champagne posiada błyszczące wykończenia odbijające światło, wersja Burgundy Red jest pokryta ciemnym tworzywem przywodzącym na myśl powierzchnię fortepianu, natomiast wariant Gentle Black posiada matową fakturę przypominającą wyglądem i w dotyku gładką, wyprawioną skórę.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto