A A A

ASUS N551JQ – notebook z kamerą Intel RealSense 3D

7 stycznia 2015, 10:00
ASUS wprowadza do swojej oferty nowego notebooka z serii N – model ASUS N551JQ. Urządzenie zostało wyposażone w m.in. innowacyjną kamerę Intel RealSense 3D.
ASUS N551JQ – notebook z kamerą Intel RealSense 3D

ASUS N551JQ został wyposażony wysokiej klasy system audio ASUS SonicMaster Premium, który w połączeniu z technologią ICEpower i zewnętrznym subwooferem, gwarantuje przestrzenny, krystaliczny dźwięk. Z kolei wysoką jakość wyświetlanych multimediów na 15,6-calowym ekranie zapewnia matryca IPS Full HD, wspierana przez wydajną kartę graficzną NVIDIA GeForce z serii GTX 800. Komfortową pracę i wysoką wydajność gwarantuje procesor czwartej generacji Intel Core i7.

Sterowanie gestami, dzięki technologii Intel RealSense 3D

ASUS jest pierwszą firmą na świecie, która zdecydowała się na umieszczenie w swoim notebooku pionierskiej kamery Intel RealSense 3D. Wspomniane rozwiązanie znacznie rozszerza możliwości wchodzenia w interakcję z komputerem. Dzięki zastosowaniu dwóch obiektywów, aparat nowego N551JQ jest w stanie na bieżąco i w czasie rzeczywistym śledzić ruchy użytkownika, dając między innymi możliwość przewijania stron internetowych, otwieranie poszczególnych aplikacji czy nawet grania za pomocą gestów. Co ważne, kamera RealSense 3D umożliwia również skanowanie obiektów 3D, które mogą zostać skopiowane z wykorzystaniem drukarki 3D.

Technologia SonicMaster Premium

Cechą charakterystyczną komputerów ASUSa (w szczególności serii N) jest technologia SonicMaster Premium, która wraz z rozwiązaniem ICEpower, sprawia, że z głośników wydobywa się wysokiej jakości dźwięk, nawet przy dużym poziomie głośności. SonicMaster Premium łączy możliwości wzmacniacza audio z subwooferem o mocy 11W. Dedykowany wewnętrzny zasilacz gwarantuje krystalicznie czyste brzmienie bez zakłóceń. Ponadto producent dołączył do modelu N551JQ oprogramowanie AudioWizard, które umożliwia łatwą optymalizację ustawień audio. Użytkownik ma do dyspozycji pięć predefiniowanych trybów pracy, pomiędzy którymi może przełączać się praktycznie jednym kliknięciem.

Imponująca wydajność

Sercem nowego ASUSa N551JQ jest procesor Intel Core i7, wpierany przez wydajny układ graficzny NVIDIA GeForce z serii GTX800. Kolejnym ważnym elementem jest system chłodzenia, który gwarantuje zachowanie niskiej temperatury nawet podczas długotrwałej pracy. Ponadto technologia Instant-on wyprowadza laptopa z trybu uśpienia w ciągu dwóch sekund, a specjalne oprogramowanie tworzy kopię zapasową obecnie wykonywanych czynności, gdy poziom naładowania akumulatora spadnie poniżej 5%.

ASUS N551JQ posiada 15,6-calowy ekran IPS, pracujący w rozdzielczości do 1920x1080 pikseli z szerokimi kątami widzenia na poziomie 178 stopni. Technologia ASUS Splendid zapewnia dokładnie odwzorowanie poszczególnych kolorów oraz szczegółowe i żywe barwy.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto