A A A

ASUS R9 290X i R9 290 DirectCU II - karty dla wymagających

23 stycznia 2014, 13:45
ASUS R9 290X i R9 290 DirectCU II - karty dla wymagających

Obie nowości w ofercie kart graficznych firmy ASUS z procesorami AMD Radeon R9 290X i R9 290 są wyposażone w dobrze znany użytkownikom system chłodzenia DirectCU II i moduł regulacji zasilania DIGI+. Dzięki temu zapewniają wydajne działanie gier i wysoką kulturę pracy - 20% niższą temperaturę i 3-krotnie mniejszy hałas, w porównaniu z modelami referencyjnymi.

Podstawowe taktowanie procesora modeli OC kształtuje się – w przypadku R9 290X DC II na poziomie 1050MHz, a w R9 290 – 1000MHz. Obie karty posiadają 4GB superszybkiej pamięci graficznej GDDR5, która pozwala graczom cieszyć się szybką rozgrywką przy bardzo wysokich rozdzielczościach i ustawieniach detali.

Szybkie i ciche dzięki technologiom DirectCU II i CoolTech

DirectCU II to innowacyjny system chłodzenia firmy ASUS. Wykorzystuje 10-milimetrowe miedziane przewody cieplne, które pozostają w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym, dzięki czemu ciepło jest rozpraszane szybko i bardzo wydajnie.

Aby zwiększyć wydajność chłodzenia, karty R9 290X DirectCU II i R9 290 DirectCU II wyposażono w większy radiator – o 220% od tych zastosowanych w konstrukcjach referencyjnych. W obu modelach znajdziemy także unikalny wentylator CoolTech. Wykorzystuje on hybrydową konstrukcję łopatki i łożyska. Zapewnia wielokierunkowy przepływ powietrza, co przyspiesza usuwanie ciepła i przekłada się na stabilne działanie grafiki.

Rozwiązania te sprawiają, że karty R9 290X DirectCU II i R9 290 DirectCU II wykazują o 20% niższą temperaturę i 3-krotnie cichszą pracę niż karty referencyjne. W praktyce oznacza to szybsze i stabilniejsze działanie zaawansowanych gier przy bardzo niskim poziomie hałasu.
Dla zwiększenia komfortu grania na ich pokładzie znalazł się wbudowany przełącznik BIOS-u. z jego pomocą sprawnie przełączymy się pomiędzy szybkim i stabilnym trybem Performance lub bardzo cichym trybem Silent.

Wydajność gier z najlepszym zasilaniem

Inżynierowie firmy ASUS zastosowali w nowych kartach 8-fazowy moduł DIGI+ VRM, oparty o wytrzymałe kondensatory wykonane z polimeryzowanych półprzewodników organicznych (POSCAP). Redukuje on hałas o 30% i zwiększa wydajność o 15% w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi. Oferuje również szerszą tolerancję modulacji napięcia i zwiększa stabilność oraz żywotność.

Pełna kontrola i łatwe strumieniowanie

Karty R9 290X DirectCU II i R9 290 DirectCU II wyposażono w narzędzie GPU Tweak. Ułatwia ono pełne wykorzystanie potencjału procesorów graficznych. Z jego pomocą użytkownik może kontrolować taktowanie, napięcie, prędkość wentylatorów i zużycie energii.

Narzędzie GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym - dzięki temu inni mogą oglądać rozgrywkę na żywo. Do okienka strumieniowania można dodać nazwę wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

Karta R9 290X DirectCU II posiada zestaw Color Match Kit składający się z metalicznych naklejek w kolorze czerwonym i złotym, które pozwalają klientom dopasować styl karty do swoich preferencji.

R9290-DC2OC-4GD5 - 1739 zł brutto
R9290- DC2OC-4GD5 - 2339 zł brutto


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Toljusz
26 stycznia 2014, 21:24
To prawda, że ten x ma być też w wersji z Bf 4? Karty ciekawe, z uwagi na chłodzenie i digi+, tym niemniej i tak największe wrażenie ostatnio zrobił na mnie GTX Poseidon.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto