A A A

ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 już w sprzedaży

1 kwietnia 2017, 10:00
ASUS i Republic of Gamers (ROG) przedstawia kartę graficzną Strix GeForce GTX 1080 Ti. Ta gotowa na VR karta graficzna wyposażona została w najnowszy procesor graficzny (GPU) NVIDIA.
ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 już w sprzedaży

ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti

Nowe karty graficzne ROG Strix zostały skonstruowane ze slotem 2,5, dzięki czemu oferują o 40% większą powierzchnię radiatora w porównaniu do poprzednich konstrukcji 2-slotowych. Dzięki temu karta jest znacznie chłodniejsza i cichsza. Jest wyposażona w unikalne technologie firmy ASUS, w tym zupełnie nową MaxContact. Jest to najlepsza w branży technologia chłodzenia GPU, oferująca powiększony radiator miedziany, który bezpośrednio styka się z GPU. Precyzyjnie wykonana konstrukcja MaxContact charakteryzuje się powierzchnią, która posiada 2 razy większą styczność z GPU niż tradycyjne radiatory, a w rezultacie poprawioną wydajnością wydalania ciepła. MaxContact wraz z trzema opatentowanymi wentylatorami 0dB typu wing-blade gwarantują, że ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti zapewnia o 30% niższy poziom chłodzenia i jest trzykrotnie cichsza niż karty referencyjne.

Wentylatory zastosowane w kartach graficznych ROG Strix są certyfikowane w ramach International Protection Marking na poziomie IP5X w zakresie odporności na kurz, co zwiększa ich niezawodność i wydłuża ich żywotność.

Możliwość dostosowania ustawienia trybów ASUS FanConnect II do własnych preferencji. Tryb auto: prędkość wentylatora obudowy ustalana jest na podstawie temperatury GPU i działa on w oparciu o fabryczne ustawienia domyślne. Tryb manual: umożliwia ustawienie stałych prędkości dla podłączonych wentylatorów; a tryb user-defined umożliwia uzależnienie prędkości obrotu wentylatorów obudowy od temperatury CPU, albo od temperatury GPU. Dodatkowo, inteligentna, automatyczna procedura kalibracji wykrywa wszystkie podłączone, sterowalne wentylatory i pozwala dopasować ich prędkości dla uzyskania wydajnego chłodzenia i cichej pracy.

Wyposażona w funkcję oświetlenia Aura RGB zarówno na osłonie, jak i na tylnej płycie, karta graficzna ROG Strix potrafi wyświetlać miliony kolorów i sześć różnych efektów, zapewniając personalizację systemu grania. ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti obsługuje opcje ASUS Aura Sync, technologię synchronizacji LED RGB, która umożliwia kompletną personalizację systemu do gier, gdy karta graficzna jest sparowana z płytą główną wyposażoną w obsługę technologii Aura.

Porty HDMI przyjazne dla VR

Karty graficzne ROG Strix są wyposażone w dwa porty HDMI umożliwiające podłączenie urządzenia VR i jednoczesną obsługę ekranu, dzięki czemu można cieszyć się wirtualną rzeczywistością w dowolnym momencie, bez konieczności przełączania kabli.

Technologia Auto-Extreme

Wszystkie karty graficzne ASUS są teraz produkowane w technologii Auto-Extreme. Jest to pierwszy w branży, w 100% zautomatyzowany proces produkcji, który wykorzystuje tylko najlepsze materiały, wyznaczając nowy standard jakości. Technologia Auto Extreme zapewnia niezmiennie wysoką jakość kart graficznych i ich zwiększoną wydajność oraz żywotność. Nowy proces produkcji jest również przyjazny środowisku, ponieważ eliminuje użycie mocnych chemikaliów i zmniejsza zużycie energii o 50%.

GPU Tweak II z narzędziem XSplit Gamecaster

Dzięki zaprojektowanemu na nowo intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, GPU Tweak II czyni podkręcanie i grę łatwiejszą niż kiedykolwiek przedtem, zachowując jednocześnie zaawansowane opcje dla wytrawnych overclockerów. Za pomocą jednego kliknięcia, nowa funkcja Gaming Booster, maksymalizuje wydajność systemu, zamykając zbędne procesy i automatycznie przydzielając wszystkie wolne zasoby. Dołączona, roczna licencja premium XSplit Gamecaster - o wartości 99USD - umożliwi użytkownikom strumieniowanie lub nagrywanie rozgrywki z poziomu wygodnej nakładki w grze. Nakładka wyświetla też prędkość taktowania procesora graficznego, temperaturę i użycie modułu VRM, a także pozwala szybko i prosto kontrolować wybór profili gier i wydajności dzięki GPU Tweak II.

ASUS Strix GeForce GTX 1080 Ti jest już dostępna w sprzedaży w orientacyjnej cenie 3699,00 pln.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto