A A A

ASUS VariDrive - napęd optyczny i stacja dokująca

28 grudnia 2012, 10:52
ASUS VariDrive  - napęd optyczny i stacja dokująca
Gdy w urządzeniach mobilnych jak tablet lub ultrabook brakuje nam funkcji zapisu i odczytu płyt DVD wystarczy sięgnąć po zewnętrzny napęd optyczny. Technologia idzie jednak o krok dalej – nowy ASUS VariDrive jest jednocześnie stacją dokującą, wyposażoną w porty USB 3.0.

Z urządzenia można korzystać zarówno w ustawieniu pionowym, jak i poziomym. Kompaktowych wymiarów obudowa o grubości 15 mm zapewnia wygodę i ułatwia przenoszenie. Opracowanie i wprowadzenie w życie tej koncepcji nie było łatwym zadaniem dla projektantów, ponieważ duża liczba komponentów musiała zmieścić się w bardzo niewielkiej przestrzeni.

VariDrive wyposażony jest w napęd combo 8X Super-Multi DVD oraz różnorodne złącza. Posiada cztery porty w technologii USB 3.0, która zapewnia nawet 10-krotnie szybszy transfer danych, niż USB 2.0. Trzy z nich znajdują się na tylnym panelu – w tym dwa przeznaczone są do ogólnego użytku, a jeden do połączenia z urządzeniem mobilnym. Natomiast czwarty port USB 3.0 znajduje się z boku urządzenia i umożliwia bardzo szybkie ładowanie urządzeń mobilnych, nawet gdy są one wyłączone. Dodatkowo VariDrive został wyposażony w porty HDMI, VGA i Ethernet, dzięki czemu użytkownicy poza zapisywaniem i odczytywaniem danych z nośników mogą podłączać zewnętrzne monitory oraz nawiązywać szybkie i stabilne połączenie z innymi urządzeniami.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto