A A A

ASUS VivoBook S551 15-calowy ultrabook z dotykowym ekranem

26 czerwca 2013, 12:11
ASUS VivoBook S551  15-calowy ultrabook z dotykowym ekranem

ASUS prezentuje kolejny notebook z rodziny VivoBooków – 15,6-calowy ultrabook ASUS VivoBook S551.

ASUS VivoBook S551 posiada metaliczną obudowę ze szczotkowanego aluminium, która w najgrubszym punkcie ma 22,5 mm. W jej wnętrzu znajdziemy procesory czwartej generacji Intel Core i układy graficzne NVIDIA GeForce GT 740M. Użytkownicy otrzymują również dostęp do wbudowanego napędu optycznego, przystosowanego do niewielkich gabarytów urządzenia. Specyfikację urządzenia uzupełnia pojemna baterią, pozwalająca pracować na komputerze nawet do 6 godzin. Całkowita waga urządzenia wraz z baterią to 2,4kg.

Aluminium jest lżejsze niż inne metale, a jednocześnie zapewnia większą wytrzymałość na wstrząsy i zadrapania. Co więcej, m.in. dzięki aluminium VivoBook S551 posiada również wydajny system chłodzenia, który skutecznie zapobiega nagrzewaniu się wydajnych podzespołów.

ASUS zastosował ekran dotykowych przewyższający aktualne standardy. Zainstalowano w nich czujniki wykrywające dotyk już na poziomie 6 mm (standard wyznaczony przez Windows 8 to 9 mm). Ponadprzeciętna czułość ekranu ASUS VivoBook S551 umożliwia wykonywanie zadań wymagających wysokiej precyzji, takich jak rysowanie i projektowanie.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto