A A A

ASUS Z10PE-D8 WS – nowa płyta główna dla stacji roboczych

18 września 2014, 13:45
Firma ASUS wprowadziła do oferty płytę główną dla stacji roboczych Z10PE-D8 WS z chipsetem Intel C612 i dwoma gniazdami kompatybilnymi z procesorami Intel Xeon E5-2600 v3.
ASUS Z10PE-D8 WS – nowa płyta główna dla stacji roboczych

Moc konfiguracji graficznej

Z10PE-D8 WS obsługuje do czterech, dwuslotowych kart graficznych - zarówno konfigurację 4-Way NVIDIA GeForce SLI, jak i AMD CrossFireX. Sprawdzi się w profesjonalnych zastosowaniach w takich dziedzinach jak: grafika komputerowa, projektowanie, modelowanie, badania medyczne i symulacje.

Dzięki siedmiu złączom PCIe 3.0, płyta posiada dużo miejsca na karty RAID, dyski SSD ze złączami PCI Express i inne komponenty.

Najlepsze wyposażenie i wysoka wydajność zasilania

W płycie znalazły się wysokiej jakości komponenty, wyselekcjonowane pod kątem uzyskania maksymalnej wydajności zasilania, czyli zmniejszania strat energii. Tranzystory Driver-MOSFET (Dr. MOS) pozwalają zaoszczędzić miejsce i zmniejszają temperaturę. Opracowane przez firmę ASUS dławiki Beat Thermal Chokes II zapewniają wysoką wytrzymałość i wydajność energetyczną na poziomie 94 proc., przy normalnym użytkowaniu. Specjalna ich konstrukcja sprawia, że uzyskują o 5°C niższą temperaturę, co wraz z wykonaną ze złota powłoką przekłada się na zwiększa stabilność.

Firma ASUS jako pierwszy na świecie producent serwerów wdrożył japońskie kondensatory 12K, które znalazły się w modelu Z10PE-D8 WS. Wytrzymują one do 12 tys. godzin pracy w temperaturze sięgającej nawet 105°C, czyli znacznie więcej, niż mogą zaoferować standardowe rozwiązania skierowane do rynku konsumenckiego. Przy typowej temperaturze 65°C mogą przepracować nawet ok. 1,2 miliona godzin - to, ponad sto lat.

Złącza zasilania ProCool, to autorski projekt firmy. Ich konstrukcja jest znacznie bardziej wytrzymała od tradycyjnych rozwiązań, dzięki czemu połączenie z płytą główną jest bezpieczne. Przyczyniają się również do zwiększenia wydajności energetycznej: zapewnia niższą impedancję i lepsze rozpraszanie ciepła, co przekłada się na niższą temperaturę pracy.

Kontrola parametrów i łatwa konserwacja

Z10PE-D8 WS umożliwia zarówno ręczną, jak i automatyczną kontrolę prędkości wentylatorów. W trybie automatycznym, czujnik temperatury płyty głównej wykrywa obciążenie procesora i odpowiednio dostosowuje ich pracę.

Nowa płyta główna dla stacji roboczych posiada wbudowane złącze M.2 obsługujące urządzenia PCIe 3.0 x4 2260 (60mm), 2280 (80mm) i 22110 (110mm). Jest kompatybilna z kartami ASUS PIKE II (Proprietary I/O Kit Expansion), co umożliwia podłączenie niezawodnych, wysokiej klasy urządzeń 12Gbit/s Serial Attached SCSI (SAS).

Rozwiązanie ASUS Q-Code Logger zapisuje czterocyfrowe kody portu 80 na zewnętrzną pamięć i ułatwia administratorom diagnozowanie awarii. Dioda LED Dr. Power wskazuje problemy związane z zasilaniem.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Toljusz
18 września 2014, 19:08
No, w ich płycie to o problemy z chłodzeniem czy zasilaniem, bym się akurat specjalnie nie obawiał.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto