A A A

ASUS ZenBook 13 - 14 godzin pracy bez prądu

22 marca 2018, 10:05
ASUS ZenBook 13 trafia na Polski rynek. Producent obiecuje m.in. 14 godzin pracy bez konieczności ładowania baterii.
ASUS ZenBook 13 - 14 godzin pracy bez prądu

ZenBook 13 jest wyposażony w szerokokątny ekran ze smukłą ramką NanoEdge, a także posiada system audio od Harman Kardon. Laptop oferuje szerokie możliwości połączeń, w tym: gniazdo USB-C, dwa gniazda USB 3.1 Gen 1 Type-A, gniazdo HDMI oraz czytnik kart microSD. Dwuzakresowa karta Wi-Fi 802.11ac korzysta z technologii ASUS Wi-Fi Master, która zapewnia szybsze i bardziej stabilne połączenia.

Obudowa notebooka w całości wykonana została z jednego kawałka metalu, waży 1,12 kg i ma 13,9 mm w profilu. Laptop jest wykonany ze stopu magnezu i aluminium, który jest o 33 proc. lżejszy niż standardowy stop aluminium.

Laptop został zaprojektowany dla spełnienia warunków wymagającego wojskowego standardu MIL-STD 810G. Jest on poddawany surowym testom, w tym przedłużonym testom działania w trudnych warunkach, np. na ekstremalnych wysokościach, w skrajnej temperaturze i wilgotności powietrza. Testy te trwają dłużej niż normalne testy laptopów, co gwarantuje, że ZenBook 13 jest w stanie pracować w nawet najbardziej wymagających warunkach. W ramach tych testów laptop jest również poddawany surowym sprawdzianom w zakresie odporności na wibracje i wstrząsy, które naśladują codzienne warunki podczas pracy i transportu. ZenBook 13 zaliczył także testy m.in. ciśnienia wywieranego na pokrywę oraz upuszczania z 2 razy wyższej wysokości niż w standardowych procedurach.

ZenBook 13 dysponuje dużą mocą obliczeniową. Jego sercem w najwyższej konfiguracji jest najnowszy procesor Intel Core i7 ósmej generacji, który w razie potrzeby może przyspieszać do 3,7 GHz. Na jego wyposażeniu znajdziemy także do 16 GB pamięci RAM i dysk SSD PCIe o pojemności 512 GB.

Laptop oferuje całodniową pracę na pojedynczym ładowaniu baterii. Specjalnie zaprojektowana bateria litowo-polimerowa o pojemności 50 Wh zapewnia mu nawet do 14 godzin autonomicznej pracy, a dzięki technologii szybkiego ładowania komputer doładujemy do poziomu 60 proc. w ciągu 49 minut.

Laptop został wyposażony w ekran NanoEdge Full HD z ultrasmukłą ramką, co zapewnia stosunek wielkości ekranu do obudowy na poziomie 80%. Dodatkowo technologia szerokokątnego pola widzenia 178° powoduje, że jakość obrazu jest zawsze optymalna, nawet podczas oglądania nawet z ekstremalnego kąta. Szeroki zakres barw na poziomie 100 proc. pokrycia palety sRGB umożliwia wyświetlanie żywych i dokładnie odwzorowanych kolorów.

System dźwiękowy certyfikowany przez Harman Kardon obsługuje technologię ASUS SonicMaster najnowszej generacji. ZenBook 13 korzysta z technologii inteligentnego wzmacniacza o niskim poziomie zakłóceń, który może zwiększyć głośność do nawet 3,5 razy wyższego poziomu.

ZenBook 13 został wyposażony w pełnowymiarową, ergonomiczną klawiaturę, któr oferuje skok klawiszy na poziomie 1,4 mm. Touchpad posiada szklaną powłokę dla bardziej płynnego sterowania. Zastosowano w nim technologię palm-rejection, obsługę gestów wykonywanych kilkoma palcami i rozpoznawanie pisma ręcznego. Ponadto zintegrowany czytnik linii papilarnych umożliwia bezpieczne logowanie za pośrednictwem funkcji Windows Hello.

ZenBook 13 posiada najnowsze, obustronne gniazdo USB-C, które umożliwia transfery danych z prędkością nawet 10 razy wyższą niż przez starsze połączenia USB 2.0. Dostępne są także dwa gniazda USB 3.1 Gen 1 Type-A, gniazdo HDMI oraz czytnik kart microSD.

Dla zapewnienia łączności bezprzewodowej laptop został wyposażony w najnowszą technologię ASUS Wi-Fi Master. Redukuje ona zakłócenia w celu uzyskania połączeń bezprzewodowych w dwuzakresowym standardzie 802.11ac Wi-Fi. Mając do dyspozycji prędkość rzędu 867 Mbps, czyli nawet 6 razy wyższą niż w standardzie 802.11n.

ASUS ZenBook 13 (UX331) jest już dostępny w sprzedaży w Polsce.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto