A A A

ASUS przedstawia program Beyond VR Ready

10 lipca 2016, 10:50
ASUS prezentuje, Beyond VR Ready, nowy sposób oznaczenia produktów, który jest skierowany dla użytkowników zainteresowanych możliwościami rzeczywistości wirtualnej.
ASUS przedstawia program Beyond VR Ready

Program testowania i konfiguracji zakłada bliską współpracę firmy ASUS i inżynierów z firm partnerskich. Ich celem jest optymalizacja oprogramowania sprzętowego i sterowników, w celu zapewnienia pełnej i wydajnej kompatybilności ze sprzętem VR. Logo ASUS Beyond VR Ready jednoznacznie wskazuje produkty, które spełniają te wymagania i będą w stanie zapewnić wciągającą rozrywkę VR.

Oznaczenie Beyond VR Ready będą nosiły te produkty ASUS, które zostały przetestowane pod kątem kompatybilności z zestawem Oculus Rift i w momencie wejścia na rynek - z innymi zestawami VR, takimi jak HTC Vive.

Poznanie minimalnych wymagań sprzętowych składanego lub kupowanego sprzętu, który ma obsługiwać najnowsze zestawy i programy wirtualnej rzeczywistości nie jest dla użytkowników żadnym problemem, ale już potwierdzenie kompatybilności i zgodności operacyjnej podzespołów może stanowić wyzwanie. ASUS Beyond VR to przetestowane podzespoły i systemy, które dają użytkownikom pewność, że po podłączeniu i uruchomieniu aplikacji lub gry będą działały płynnie, oferując wciągającą rzeczywistość wirtualną.

Inicjatywa Beyond VR Ready zakłada publikację listy podzespołów, które zostały przetestowane pod względem kompatybilności z zestawem Oculus Rift, a w niedalekiej przyszłości będą też obsługiwać również inne zestawy VR, takie jak HTC Vive. Lista modeli oznakowanych jako VR Ready będzie stale aktualizowana, uwzględniając nowe produkty ASUS oraz sprzęt i akcesoria VR tworzone przez wiodących partnerów branżowych.

Od teraz produkty ASUS obsługujące VR będą nosiły logo Beyond VR Ready - to jednoznaczne oznakowanie będzie wskazywało produkty odpowiednie do obsługi systemów wirtualnej rzeczywistości.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto