A A A

ASUS zapowiada kartę graficzną R9 290

5 listopada 2013, 13:39
ASUS zapowiada kartę graficzną R9 290

Wportfolio firmy ASUS będzie dostępna nowa karta graficzna zasilana procesorem AMD Radeon R9 290.

Nowa karta ASUS R9 290 wyposażona jest w rozwiązanie GPU Tweak, które pomaga użytkownikom maksymalnie wykorzystać potencjał procesora graficznego Radeon R9 290. Umożliwia kontrolę nad taktowaniem procesora graficznego i pamięci grafiki, prędkością wentylatora i zużyciem energii. Podkręcanie staje się bardziej przystępne dla mniej zaawansowanych użytkowników i może być wykonywane z większą pewnością.

Narzędzie GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym – dzięki temu inni mogą oglądać rozgrywkę na żywo. Użytkownik może również nadać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

Warto wspomnieć także, że gracze będą mogli korzystać z ulubionych gier przy najwyższych rozdzielczościach dzięki 4GB szybkiej pamięci GDDR5. Nowa karta wykorzystuje również technologię AMD Eyefinity, która obsługuje jednocześnie nawet sześć oddzielnych monitorów podłączonych za pomocą DisplayPort lub DVI. Jest kompatybilna z najnowszym standardem DirectX 11.2, który umożliwia teselację na procesorze graficznym, co przekłada się na szczegółową geometrię w sceneriach gier komputerowych – postacie stają się niezwykle realistyczne. Karta korzysta również z nowego interfejsu AMD Mantle API, który daje deweloperom bezpośredni dostęp do procesora graficznego i sprawia, że kod działa dużo wydajniej, co z kolei przekłada się na szybszą i płynniejszą rozgrywkę.

R9 290 obsługuje technologię AMD TrueAudio - dedykowany procesor sygnałowy (DSP) wbudowany w procesor graficzny. To z kolei daje deweloperom moc obliczeniową przeznaczoną wyłącznie do przetwarzania audio, umożliwiając karcie R9 290 generowanie realistycznych przestrzeni dźwiękowych.

Cena sugerowana ASUS R9290-4GD5: 1597 zł brutto


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Toljusz
12 listopada 2013, 00:59
GPU Tweakiem pewnie będzie szło jeszcze sporo podkręcić, chociaż w sumie i bez tego to powinno śmigać aż miło. A w ogóle podobno mieli to też sprzedawać w pakiecie z Bf4?
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto