A A A

ASUS zapowiada trzy nowości z serii Maximus VIII Z170

13 sierpnia 2015, 07:30
Płyty główne przygotowywane przez zespół ASUS Republic of Gamers znane są z wydajności oraz funkcji zaprojektowanych pod kątem gier i overclockingu. W serii Maximus VIII, opartej na chipsecie Intel Z170 Express, w pierwszej kolejności dostępne będą modele Hero, Ranger oraz Gene.
ASUS zapowiada trzy nowości z serii Maximus VIII Z170

Najlepsza wydajność w grach

Modele Maximus VIII Hero, Ranger i Gene - wszystkie trzy zostały wyposażone w technologię pięciokierunkowej optymalizacji systemu (5-Way Optimization). Za pomocą jednego kliknięcia reguluje ona ustawienia i zwiększa wydajność. W efekcie otrzymujemy pracę procesora, oszczędność energii, stabilne zasilanie cyfrowe, sprawne i ciche chłodzenie, a także ustawienia sieciowe i dźwiękowe dopasowane do używanych aplikacji.

Druga generacja ASUS T-Topology pozwala na overclocking pamięci DDR4 na zupełnie nowym poziomie: wynik 3733MHz jest możliwy do uzyskania przy zajętych wszystkich slotach pamięci. Obejmuje specjalny układ ścieżek, który zmniejsza przesłuchy i szum sprzężeń. Odpowiada za wyrównany w czasie transfer sygnału i podnosi stabilność pracy pamięci.

Najwyższa wydajność chłodzenia i cisza to rezultat zastosowania zaawansowanego wentylatora, kontrolera pompy wodnej, zintegrowanych czujników termicznych i możliwości wykrywania różnych trybów napięcia - wszystko dostępne z poziomu Fan Xpert 3. Wbudowany panel przygotowany jest na instalację pompy wodnej i zapewnia najlepszą pracę chłodzenia wodnego. Drugi z kolei umożliwia montaż dodatkowych wiatraków.

Technologia ASUS Pro Clock posiada generator zegara bazowego (BCLK), który został specjalnie zaprojektowany pod procesory Intel szóstej generacji. Rozszerza częstotliwości przetaktowywanego zegara bazowego do 400 MHz, a nawet wyżej . Współpracuje z układem ASUS TurboV Processing Unit (TPU), aby kontrolować podkręcanie napięcia i zegara bazowego. Obniża czas bootowania, zmniejsza jitter, a zwiększa stabilność podczas ekstremalnego podkręcania.

Dźwięk na najwyższym poziomie z SupremeFX 2015

Nowe płyty ze stajni ROG oferują szeroki wybór wejść i wyjść audio, specjalne osłony, profesjonalne komponenty audio, takie jak: przetwornik DAC ESS ES9023P z technologią Hyperstream, zegar o niskim poziomie zniekształceń, kondensatory Nichicon, wzmacniacz słuchawkowy 2Vrms oraz Sonic SenseAmp, który automatycznie wykrywa i dostosowuje impedancję dowolnych słuchawek (32-600 omów).

Intuicyjna aplikacja Sonic Studio II odpowiada za dostrajanie dźwięku. Technologia Perfect Voice redukuje hałas zarówno połączeń przychodzących, jak i wychodzących, dzięki czemu komunikacja np. ze współgraczami przebiega sprawnie i bez zakłóceń. Co więcej nawet stereofoniczny zestaw słuchawkowy (2.0) wzbogacimy w przestrzenny dźwięk (7.1). Casting Enhancer zwiększa jakość strumieniowania i odtwarzania, redukuje artefakty i stabilizuje ogólny poziom głośności. Uwypukla również bogate detale i wzmacnia efekt basu.

Eliminujący opóźnienia Intel Gigabit Ethernet, LANGuard and GameFirst

Połączenie najwyższej klasy sprzętu i oprogramowania w nowych płytach ROG pozwala użytkownikom grać bez opóźnień i zakłóceń.

Najnowszy kontroler sieci Intel Ethernet (I219V) nie obciąża procesora i oferuje wyjątkowo wysoką przepustowość TCP i UDP, uwalniając tym samym więcej mocy obliczeniowej grom. Technologia sprzężenia sygnału i montowane powierzchniowo najwyższej jakości komponenty w LANGuard przekładają się na stabilne połączenie oraz lepszą przepustowość. Dodatkowo, chronione przed elektrostatyką i przepięciami komponenty (ESD Guards) wykazują prawie dwukrotnie większą tolerancję na elektryczność statyczną oraz dwu i półkrotnie większą (do 15kV) ochronę przed przepięciami.

GameFirst III nadaje priorytety pakietom gier i przydziela im więcej pasma. Eliminuje opóźnienia podczas rozgrywek, zacięcia przy strumieniowaniu i spowolnienie udostępniania plików. Użytkownicy Maximus VIII Hero, Maximus VIII Ranger i Maximus VIII Gene mogą wybrać między trybami Optimization, Game, Media Streaming czy File Sharing.

Łatwiejszy montaż i komponenty klasy premium

Trzy gamingowe nowości z serii Maximus VIII dostarczają stabilność i żywotność jakiej oczekują gracze. To między innymi za sprawą wytrzymałych komponentów i konstrukcji ułatwiającej składanie komputera:

  • Specjalne narzędzie do montażu procesora zmniejsza ryzyko uszkodzenia podstawki.
  • TrueVolt USB odpowiada za stały poziom napięcia 5V w każdym porcie USB, minimalizując tym samym wahania napięcia i ryzyko utraty danych.
  • Q-connector rozwiązuje problem podłączenia kabli od przedniego panelu.
  • Q-slot ułatwia włożenie karty graficznej.
  • Q-DIMM, to z kolei jednostronne zatrzaski ułatwiające operowanie modułami pamięci.

Konstrukcję uzupełniają wbudowane zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe DRAM, dwie tylne płytki zapewniające dodatkowe chłodzenie, ochronę i wzmocnienie, tylne porty wejść/wyjść ze stali nierdzewnej, które wykazują trzykrotnie dłuższą żywotność niż klasyczne i powłoka Q-Shield z czarnego niklu, chroniąca ręce przez zadraśnięciami i skaleczeniami.

Najlepsze gamingowe dodatki

Maximus VIII Hero, Maximus VIII Ranger and Maximus VIII Gene posiadają możliwość zmieniania efektów wizualnych dzięki oświetleniu LED z paletą 256 kolorów. Podświetlenie może zmieniać się np. wraz z temperaturą procesora lub pulsować w rytmie muzyki, której użytkownik aktualnie słucha.

Inteligentna technologia RAMcache efektywnie tworzy pamięć cache dla urządzeń magazynujących, co znacznie przyśpiesza uruchamianie gier i aplikacji. Zwiększenie funkcjonalności klawiatury ułatwia KeyBot II. Zaprojektowany przez inżynierów ASUSa mikroprocesor, kontrolowany z poziomu interfejsu użytkownika pozwala na przyporządkowanie makr bezpośrednio poprzez klawiaturę, szybko zmieniać profile, aktywować specjalne funkcje przypisane klawiszom F1-F10, włączać komputer czy przejść ze stanu uśpienia w trybie S5.

Ciekawostką jest prosta aplikacja Overwolf, które umożliwia w czasie grania na surfowanie po sieci, pisanie e-maili, korzystanie z komunikatorów, strumieniowanie czy nagrywanie rozgrywki - wszystko to w oprawie ROG. Wkrótce będzie dostępna do pobrania ze sklepu.

Maximus VIII Hero, Maximus VIII Ranger i Maximus VIII Gene są już dostępne w Polsce.

• Maximus VIII Hero - 939 zł brutto

• Maximus VIII Gene - 899 zł brutto

• Maximus VIII Ranger - 799 zł brutto


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Toljusz
14 sierpnia 2015, 03:56
Czekam mocno, by stestować tego overwolfa. Płyta jak i wcześniejsze maximusy piękna wizualnie i zapewne będzie niezłą gratką dla graczy.
Najnowsze aktualności
Poważna usterka standardu LTE
25 lutego 2020
Naukowcy z Niemiec informują o odkryciu poważnej luki w zabezpieczeniach sieci LTE, która może posłużyć do korzystania na koszt innych...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto