A A A

ASUSPRO B8230UA oraz P5430U – nowe modele biznesowych notebooków

7 kwietnia 2016, 12:00
Ofertę biznesowych notebooków ASUS wzbogacą już wkrótce dwa kolejne modele – B8230UA i P5430U z serii ASUSPRO. Oba z nich zostały stworzone z myślą o managerach IT dużych przedsiębiorstw oraz do osób, które często pracują zdalnie, będąc w podróży.
ASUSPRO B8230UA oraz P5430U – nowe modele biznesowych notebooków

B8230 - notebook dla każdej firmy

ASUS zapewnia, że model B8230UA to urządzenie którego cechami charakterystycznymi są niezawodność oraz wysoka funkcjonalność. Inżynierowie firmy zadbali, aby podzespoły najnowszego notebooka biznesowego zapewniły użytkownikowi jak najwyższą wydajność. Sercem urządzenia jest procesor szóstej generacji Intel Core i3, i5 bądź i7 wyposażony opcjonalnie w technologię Intel vPro. Dzięki szerokiemu wachlarzowi możliwości, każda z firm jest w stanie dostosować wybór procesora do swoich potrzeb. Standardowo we wnętrzu laptopa znajduje się 4GB pamięci operacyjnej oraz dysk SSD o pojemności 256GB. Producent pozostawia jednak miejsce na rozszerzenie tych pojemności - do 12GB w przypadku pamięci RAM oraz 512GB w przypadku dysku SSD. Za grafikę odpowiada zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics. Obudowa wykonana została z włókna węglowego - nowoczesnego, trwałego i lekkiego materiału. B8230UA wyposażony został w 12,5-calowy wyświetlacz z antyrefleksyjną powłoką, która zapewnia ochronę przed odbijaniem światła, co pozwala na komfortową pracę w każdym otoczeniu. Ponadto odporna na zalania klawiatura notebooka jest podświetlana. Miłym dodatkiem do całości, oprócz touchpada jest zastosowany TrackPoint poprawiający ergonomię urządzenia. Model ten wyposażony jest w system one-piece service-door, która zapewnia szybka wymianę podzespołów. Laptop został wyposażony również w baterię 49W. Obsługuje on funkcję Windows Cortana, czyli wirtualną asystentkę.

P5430 - niezawodność w każdym calu

ASUS bardzo wysoko stawia poprzeczkę dla swoich notebooków, dlatego też każdy model poddawany jest skrupulatnym testom potwierdzającym wysokie standardy jakości, w tym testy sprawdzające podatność na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowym atutem jest elegancka szczotkowana obudowa, wykonana z włókna węglowego. Model P5430 to urządzenie z doskonałym stosunkiem jakości oraz wydajności do swojej ceny, dlatego też może sprawdzić się w małych i średnich przedsiębiorstwach, gdzie istotna jest opłacalność dokonanych inwestycji. Model P5430 dostępny będzie w różnych wariantach zastosowanego procesora oraz pamięci masowej - od Intel Core i3, i5, i7. W ofercie dostępne będą modele z dyskiem twardym o pojemności 500GB, dyskiem SSD 128GB, 256 GB lub łączonym dyskiem HDD 500GB oraz SSD 128GB. Komfort pisania to jeden z priorytetów w bieżącej pracy. Klawiatura w laptopie P5430 została zaprojektowana w taki sposób, aby użytkownik intuicyjnie wybierał przyciski. Przypadkowe zalanie napojem nie grozi funkcjonowaniu urządzenia, gdyż klawiatura została wyposażona w mechanizmy odporne na ciecz. Antyrefleksyjny wyświetlacz pozwala pracować bez uczucia zmęczonych oczu przez wiele godzin. Dodatkowo na matrycy nie pozostają smugi oraz odciski palców przez co użytkowanie jest o wiele przyjemniejsze. Urządzenie waży zaledwie 1,7 kg, co ułatwia przemieszczanie się między spotkaniami oraz pracę w podróży. W tym modelu również zastosowano system one-piece service door. Wbudowana technologia ASUS Smart Gesture usprawnia nawigację oraz kontrolę aplikacji poprzez wykonywanie określonych gestów na touchpadzie.

Cena i dostępność

Biznesowy notebook ASUSPRO B2830 dostępny będzie w cenie od 4599 zł, natomiast model P5430 to koszt rzędu od 3099 zł. Laptopy pojawią się w regularnej sprzedaży w połowie kwietnia.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto