A A A

AW-HE130 - zrobotyzowana kamera Panasonic

1 grudnia 2014, 11:40
Podczas targów MonitorExpo w Kopenhadze Panasonic zaprezentował nową zdalnie sterowaną kamerę AW-HE130. Urządzenie pojawi się w sprzedaży w grudniu tego roku. Co potrafi do urządzenie?
AW-HE130 - zrobotyzowana kamera Panasonic

Model Panasonic AW-HE130 wykorzystuje pojedynczy kabel LAN do zasilania, sterowania, a także do transmisji video Full HD. Kamera pozwala na transmisję wideo w jakości Full HD poprzez łącze IP, jak również HD-SDI oraz HDMI. Charakteryzuje się wysoką czułością i jest wyposażona w trzy matryce typu MOS 1/2.86, dzięki czemu pozwala na filmowanie obrazów wysokiej jakości, nawet  w warunkach słabego oświetlenia.

- Kamera AW-HE130 to następca popularnego modelu AW-HE120. Znajdzie podobne zastosowanie, między innymi w e-learningu, wideokonferencjach, a także produkcji telewizyjnej live oraz filmów dokumentalnych - mówi Markus Naegele, Panasonic Product Marketing Manager.

- Urządzenie jest proste w obsłudze, a dzięki wykorzystaniu protokołu IP może być sterowane za pomocą komputera, tabletu lub smartfonu. Ponadto konstrukcja jest pozbawiona wentylatora, co sprawia, że kamera jest niezwykle cicha. Oprócz tego AW-HE130 jest wyposażona w tryb pracy nocnej z wykorzystaniem podczerwieni oraz funkcję Digital Extender, zwiększający efektywną długość ogniskowej o 40 proc,. zachowując przy tym wysoką rozdzielczość obrazu - dodaje Markus Naegele.

W dostarczaniu dobrej jakości obrazu pomaga funkcja cyfrowej korekcji w połączeniu  z 15-osiową korekcją barwną.
System Optycznej Stabilizacji Obrazu (OIS) automatycznie koryguje małe wibracje, spowodowane  np. otwieraniem czy
zamykaniem drzwi, dzięki czemu kamera umożliwia stabilne filmowanie.

- Wykorzystanie technologii PoE+ (ang. Power over Ethernet plus) oznacza, że kamera wymaga tylko jednego kabla LAN do zasilania, starowania oraz transmisji video, co skutecznie ogranicza koszty i czas instalacji. Dodatkowa redukcja kosztów jest możliwa dzięki transmisji poprzez IP, bez konieczności wykorzystania kodera - tłumaczy Markus Naegele.

Nowe kamery dostępne będą w grudniu u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic, w kolorach czarnym i białym, w sugerowanej cenie 32 760 złotych netto. To oczywiście nie jest kwota dla przysłowiowego "Kowalskiego" - ale pomimo tego zdecydowaliśmy się wspomnieć o tym nietypowym produkcie.


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Monitor graficzny BenQ PD2720U
17 czerwca 2019
BenQ wprowadza na polski rynek nowy monitor graficzny z serii Pro Designer – model PD2720U. Zaprojektowano go z myślą o pracy kreatywnej czyli...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto