A A A

Acer Liquid Jade S – najwydajniejszy smartfon z serii Liquid Jade

5 stycznia 2015, 15:00
Na trwających targach CES 2015 marka Acer zaprezentowała smartfona Liquid Jade S z łącznością 4G LTE i 8-rdzeniowym procesorem.
Acer Liquid Jade S – najwydajniejszy smartfon z serii Liquid Jade

W Liquid Jade S po raz pierwszy wykorzystano najnowszy 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Mediatek (MT6752M) oraz procesor grafiki Mali T760. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4 Jelly Bean. W 2015 zostanie zaktualizowany do Android 5.0 Lollipop. Jako członek rodziny Liquid Jade, model S charakteryzuje się zaokrągloną obudową. Telefon ma 7,78 mm grubości i waży 116 gramów i 5-calowy ekran.

Telefon ma aparat o rozdzielczości 13MP z przesłoną f/1.8. Przednia kamera 5MP umożliwia robienie świetnych selfie. Obie kamery w Liquid Jade S są sterowane głosowo i można je obsługiwać za pomocą prostych komend, na przykład "Uśmiech" by zrobić zdjęcie, lub "Selfie" by przełączyć się z tylnej kamery na przednią i wykonać autoportret. Ponadto, Acer wprowadza serię ekskluzywnych trybów debiutujących w Liquid Jade S: Dual Shot, który pozwala użytkownikowi tworzyć kolaże z ujęć wykonywanych równocześnie przednią i tylną kamerą, w formie Obraz-w-obrazie i video-w-video. Osoby niezainteresowane szczegółami technicznymi zadowoli tryb Auto-Scene-Detect, który samodzielnie wybiera najlepsze ustawienia kamery.

Oprócz ekskluzywnych funkcji kamery, Liquid Jade S jest też kompatybilny z najlepszymi nowinkami technologicznymi opracowanymi przez Acer. AcerEXTEND umożliwi użytkownikom pełną kontrolę nad ich smartfonami za pomocą komputera wyposażonego w system Windows. Pozwala to na pisanie z klawiatury komputera, korzystanie z funkcji "przeciągnij i upuść" oraz wielu opcji udostępniania. Najnowsza usługa włączona do oferty to AcerNAV, darmowe oprogramowanie nawigacyjne od TomTom wykorzystujące TripAdvisor POI, daje użytkownikom smartfonów Acer Liquid możliwość nawigacji w kraju i za granicą, również offline i bez konieczności posiadania pakietu danych.

Liquid Jade S opcjonalnie występuje w wersji z hybrydową kartą microSD/podwójną kartą nano-SIM. Użytkownicy mają możliwość wymiany karty microSD na drugą kartę nano-SIM, co umożliwia utrzymywanie kontaktów, służbowych i prywatnych lub podczas podróży, w różnych sieciach za pomocą jednego urządzenia i równoczesne obniżanie kosztów.

Dostępność i ceny

Liquid Jade S będzie dostępny w styczniu u wybranych dystrybutorów w dwóch eleganckich kolorach, Cosmic Black i Lunar White. Ceny zostaną ogłoszone w momencie wprowadzenia do sprzedaży.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Facebook dla biznesu
16 października 2019
Platforma społecznościowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób prowadzących małe firmy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto