A A A

Acer Nitro 5 zyskuje kilka uaktualnień

3 kwietnia 2020, 16:00
Seria laptopów Nitro 5 będzie teraz miała więcej możliwości konfiguracyjnych.
Acer Nitro 5 zyskuje kilka uaktualnień

Jak informuje producent, nowe konfiguracje obejmą procesory do Intel Core i7 Comet Lake-H włącznie, karty sieciowe Wi-Fi AX201 oraz karty graficzne do Nvidia GeForce RTX 2060 włącznie – choć w sprzedaży pojawią się też warianty wyposażone w GTX-y 1650Ti lub 1650.

Możliwości konfiguracyjne zapewnią dwa sloty M.2, zatoka 2,5 cala na dysk twardy oraz 2 gniazda na pamięć RAM (obsługa do 32 GB). W ofercie sprzedażowej pozostaną znane już użytkownikom, szybkie i lubiane ekrany 120 lub 144 Hz z czasem reakcji 3 ms oraz 72-procentowym pokryciem palety kolorów NTSC.

Zmianie uległo także chłodzenie. Przeprojektowano układ, co sprawiło, że jest on teraz bardziej wydajny – o 25% bardziej niż model zeszłoroczny, choć system pozostał 2-wentylatorowy. Zmianom uległo jednak rozlokowanie rurek cieplnych, z układu chłodzenia wychodzą też 4 wyloty powietrza.

Acer Nitro 5 z kartą graficzną RTX 2060 będzie dostępny w Polsce w cenie 4499 zł od czerwca 2020 r.

fot. Nitro


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto