A A A

Acer XB270HU – monitor dla gracza

20 czerwca 2015, 10:00
Acer poinformował o nowym monitorze dla graczy. Model XB270HU oferuje kombinację 4 elementów: odświeżania ekranu 144 Hz, rozdzielczości WQHD, technologii NVIDIA G-SYNC oraz matrycy IPS.
Acer XB270HU – monitor dla gracza

NVIDIA G-SYNC

Technologia NVIDIA G-SYNC sprawia, że każda ramka przetwarzana przez procesor grafiki jest doskonale odwzorowana dzięki synchronizacji czasów odświeżania monitora z GPU . Technologia ta eliminuje zakłócenia i minimalizuje migotanie obrazu oraz opóźnienie, zapewniając płynność, szybkość i dynamikę potrzebną by czerpać przyjemność z najnowszych gier. Sceny pojawiają się natychmiast, obraz jest ostry, a czas reakcji krótszy.

Matryca In-Plane Switching (IPS)

Technologia IPS została opracowana w 1996 roku celu pozbycia się największych wad matryc TN, powszechnie stosowanych w dzisiejszych monitorach - niskich kątów widzenia oraz kiepskiego odwzorowania kolorów. Acer XB270HU może pochwalić się kątami widzenia na poziomie 178⁰. Oznacza to, że wyświetlany obraz jest dobrej jakości, nawet przy patrzeniu na ekran, nie siedząc dokładnie na wprost monitora. Również odwzorowanie kolorów stoi na bardzo wysokim poziomie. Parametr Delta E wynosi 1,6, gdzie najlepsze matryce TN charakteryzują się wartością w okolicach 3,5-4.

Odświeżanie 144 Hz

W teorii nawet 30 klatek na sekundę pozwala cieszyć się płynnym obrazem bez zacięć widzialnych dla ludzkiego oka. Wystarczy jednak uruchomić dowolny film na YouTube przy 60 klatkach na sekundę, żeby zobaczyć różnicę na korzyść wyższej wartości FPS (frames per second). Szczególnie gracze doceniają wysokie tempo odświeżania ekranu.

Warto też zauważyć, że 144 Hz już od pewnego czasu jest dostępne na rynku w matrycach typu TN. Natomiast Acer jest pierwszym producentem, który był w stanie dostarczyć monitor z tak wysokim odświeżaniem ekranu z wykorzystaniem matrycy IPS.

Dostępność

Monitor Acer XB270HU można kupić w polskich sklepach, w sugerowanej cenie detalicznej 3199 PLN.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto