A A A

Acer i jego projektor gamingowy Nitro G550

24 maja 2019, 10:50
Acer przedstawił swoje nowe rozwiązanie - projektor gamingowy Nitro G550 wyświetlający obraz w standardzie Full HD i czasie reakcji wynoszącym 8,3 ms.
Acer i jego projektor gamingowy Nitro G550

Nitro G550 korzysta z technologii ColorPurity i ColorBoost 3D. Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 1080p o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz i czasie reakcji wynoszącym 8,3 ms.

Rozdzielczość wyświetlanego obrazu na poziomie 1080p (1920x1080) dostępna jest w standardzie HDTV. Współczynnik kontrastu wynosi 10000:1, a technologia DynamicBlack wzmacnia i dostosowuje efekt kontrastu do wyświetlanego obrazu analizując obraz klatka po klatce, by następnie skorygować moc oświetlenia w celu zoptymalizowania głębi odcieni czerni bez wpływu na poziom jasności obrazu.

Projektor Nitro G550 został zaprojektowany z myślą o graczach. Interfejs HDMI 3D sprawia, że projektor jest w stanie wyświetlać obraz 3D, który można oglądać po zastosowaniu okularów. W projektorze Nitro G550 zastosowano sześciosegmentowe koło kolorów RGBRGB w technologii ColorPurity.

Kinową jakość obrazu zapewnia zastosowanie standardu Rec. 709 HDTV. Z tego standardu korzysta się w branży filmowej. Zasada działania polega na tym, że na etapie postprodukcji każdej barwie przypisywany jest cyfrowy ‘identyfikator'. Urządzenie obsługujące ten standard jest w stanie rozpoznać identyfikatory i przedstawić barwy w oryginalnej postaci, bez straty jakości czy zniekształceń wynikających np. ze zmiany formatu.

Wzmacniając jasność wyświetlanego obrazu, technologia ColorBoost3D redukuje zanik jasności i ogranicza zmianę barw w trybie wyświetlania zarówno 3D, jak i 2D-3D. Jednocześnie dba o odpowiednie nasycenie i temperaturę barw.

Wraz z rozwojem technologii, standard 4K staje się zjawiskiem coraz powszechniejszym. Projektor G550 jest w stanie obsłużyć sygnał 4K HDR Rec. 2020 i przetworzyć go na obraz w rozdzielczości 1080p.

Cena i dostępność w Polsce

Projektor gamingowy Acer Nitro G550 będzie dostępny w Polsce od lipca w cenie 3399 zł.

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Morele.net ukarane za wyciek danych
19 września 2019
Popularny sklep będzie musiał zapłacić ogromną karę za uchybienia, które doprowadziły do wycieku danych 2,2 milionów klientów.


Facebook zaprezentował Portal TV
19 września 2019
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto