A A A

Adblock w mobilnej wersji Chrome

3 sierpnia 2017, 09:10
Na tę wiadomość czekało wielu użytkowników popularnej przeglądarki. Od teraz reklamy na telefonie nie będą tak uciążliwe.
Adblock w mobilnej wersji Chrome

Adblock to bardzo popularny dodatek do desktopowych przeglądarek. Nie wiedzieć jednak czemu, na urządzeniach mobilnych nie jest to zbyt popularne rozszerzenie, a bez dwóch zdań jest ono równie potrzebne. Google postanowiło więc wyjść na przeciw potrzebom użytkowników i zwiększyć komfort przeglądania sieci poprzez blokowanie reklam za pomocą własnego systemu filtrowania.

Jest to oczywiście funkcja, która nie będzie aktywna przez cały czas, a jedynie wtedy, gdy użytkownik ją aktywuje. Wbudowany filtr reklam ma ograniczyć ilość wyskakujących okienek z reklamami, zatrzymać automatyczne odtwarzanie filmów na stronach, a także wyłączyć złośliwe komunikaty.

Funkcja jest na razie testowana tylko wersjach Dev i Canary przeglądarki Chrome, ale wkrótce ma trafić do finalnej wersji aplikacji.

 


PC Format
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
3 sierpnia 2017, 09:47
insanebear: Rozumiem, że mam doinstalować w przeglądarce na PC? :oczy: Bo na smartfonie nie mam takich problemów.
insanebear
insanebear
3 sierpnia 2017, 09:44
Doinstaluj sobie Anti-Adblock Killer i takie napisy powinny zniknąć ;)
avatar
~Anonim
3 sierpnia 2017, 09:34
Witam! W sumie to dobra wiadomość (m.in. dla mnie jako użytkownika "Androida"). Aczkolwiek obecnie nie każda witryna jakby... Toleruje blokowanie reklam. Np. na stronie "Onet.pl" czy "Komputer Świat" wyskakuje za każdym razem taka tabliczka z napisem: [quote] Reklamy nie są takie złe. Wyłącz Adblock. [/quote] Oczywiście - widzę to głównie w wersji dla PC.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto