A A A

Adobe Acrobat Reader DC z istotną luką

28 lutego 2018, 15:20
Odkryto poważną lukę typu RCE (Remote Code Execution) w zabezpieczeniach Adobe Acrobat Reader DC.
Adobe Acrobat Reader DC z istotną luką

- Celem nie był sam Adobe - mówi Łukasz Nowatkowski, dyrektor IT G DATA Software - program wybrano ze względu na dużą liczbę użytkowników. Dzięki temu przestępca ma okazję za pomocą jednego maila, uzyskać dostęp do tysięcy lub milionów komputerów.

Luka w zabezpieczeniach dotyczy wersji Adobe Acrobat Reader DC 2018.009.20044 i jej poprzedników. Producent zdaje sobie sprawę z luki i już udostępnił aktualizację oprogramowania.

- Musimy ciągle zwracać uwagę na podejrzanie wyglądające maile - mówi Nowatkowski - Należy dokładnie czytać adres, z którego został on wysłany i czy na pewno nas dotyczy. To jedna z najpopularniejszych sztuczek hakerów bazująca na naszym roztargnieniu i przyzwyczajeniu do otwierania setek maili dziennie.

Eksperci radzą również by jak najszybciej instalować aktualizacje udostępniane przez producentów.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto