A A A

Adobe Acrobat Reader DC z istotną luką

28 lutego 2018, 15:20
Odkryto poważną lukę typu RCE (Remote Code Execution) w zabezpieczeniach Adobe Acrobat Reader DC.
Adobe Acrobat Reader DC z istotną luką

- Celem nie był sam Adobe - mówi Łukasz Nowatkowski, dyrektor IT G DATA Software - program wybrano ze względu na dużą liczbę użytkowników. Dzięki temu przestępca ma okazję za pomocą jednego maila, uzyskać dostęp do tysięcy lub milionów komputerów.

Luka w zabezpieczeniach dotyczy wersji Adobe Acrobat Reader DC 2018.009.20044 i jej poprzedników. Producent zdaje sobie sprawę z luki i już udostępnił aktualizację oprogramowania.

- Musimy ciągle zwracać uwagę na podejrzanie wyglądające maile - mówi Nowatkowski - Należy dokładnie czytać adres, z którego został on wysłany i czy na pewno nas dotyczy. To jedna z najpopularniejszych sztuczek hakerów bazująca na naszym roztargnieniu i przyzwyczajeniu do otwierania setek maili dziennie.

Eksperci radzą również by jak najszybciej instalować aktualizacje udostępniane przez producentów.

 


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: programy
Ocena:
Oceń:
Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ptrick
ptrick
1 marca 2018, 09:25
Nie, nie jest. Nie każdy jest takim maniakiem i aktualizuje wszystko sekundę po wyjściu aktualizacji.
avatar
~Anonim
1 marca 2018, 08:17
Skoro nie znajduje aktualizacji, wynika z tego, że mam najnowszą. Ale w takim razie po co ten news i zdanie?: [quote] [...] Luka w zabezpieczeniach dotyczy wersji Adobe Acrobat Reader DC 2018.009.20044 i jej poprzedników. Producent zdaje sobie sprawę z luki i już udostępnił aktualizację oprogramowania. [...] [/quote] Trochę, to bez sensu, jeśli piszą, że producent udostępnił aktualizację, a już dawno jest zainstalowana najnowsza wersja :oczy: .
ptrick
ptrick
28 lutego 2018, 19:36
Może najpierw wypadałoby sprawdzić czy masz nowszą czy starszą wersję programu? PS. użyj googla.
avatar
~Anonim
28 lutego 2018, 17:16
Witam! Pytanie tylko, jak zaktualizować? :oczy:  Klikam w "Sprawdź uaktualnienia" i mi wyskakuje, że mam najnowszą wersję programu (18.011.20038). Nigdzie (na razie) nie widzę aktualizacji. P.S. Tylko proszę... Bez porad typu: [quote] Zmień na "Foxit Reader'a". [/quote]
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto