A A A

Adobe Flash w telewizorach

20 kwietnia 2009, 10:58
Adobe planuje przygotowanie technologii, która umożliwi dostęp do animacji i wideo, dostępnych do tej pory tylko na komputerach, na odbiornikach telewizyjnych.
Adobe Flash w telewizorach

Firma ma zaprezentować dzisiaj kolejną z wersji platformy Flash, z której będzie można korzystać w telewizorach podłączonych do internetu, tunerach set-top box, odtwarzaczach Blu-ray i innych podobnych urządzeniach.

Największy nacisk położono na dostosowanie technologii do możliwości odtwarzania na telewizorach wideo w jakości HD czy uruchamiania interaktywnych aplikacji. Co ciekawe, Adobe już znalazło partnerów do swoich działań. Na tym etapie rozwoju zaliczamy do nich m.in. Intel, Comcast, Disney Interactive, Netflix, Atlantic Records, and the New York Times Company.

Gdyby Adobe udało się spopularyzować Flasha dla TV, moglibyśmy liczyć na znaczne uatrakcyjnienie telewizji np. o filmy z YouTube czy proste gry.

Źródło: cnet


Paweł Małkowski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto