A A A

Adobe naprawił krytyczny błąd usługi Creative Cloud

25 marca 2020, 13:05
Podatność pozwalała na usunięcie plików z komputerów użytkowników Windowsa.
Adobe naprawił krytyczny błąd usługi Creative Cloud

Firma Adobe naprawiła krytyczny błąd znany pod nazwą CVE-2020-3803. Umożliwia on usuwanie plików z systemu Windows, na którym zainstalowany jest Creative Cloud. O załataniu luki firma poinformowała wczoraj w swoim biuletynie.

Aby wykorzystać błąd, wystarczyło otworzyć na komputerze wysłany przez hakera zainfekowany dokument. W ten sposób drogą mógł on zdobyć zdalny dostęp i usuwać pliki. Podatność została sklasyfikowana jako krytyczna, ale mimo to firma nie nadała aktualizacji najwyższego priorytetu. Ten zarezerwowany jest bowiem dla błędów związanych z wykonywaniem kodu.

Poprawka już się jednak ukazała. Wszyscy użytkownicy Creative Cloud powinni sprawdzić, czy korzystają z wersji oznaczonej numerem co najmniej 5.1.

fot. Adobe


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto