A A A

Adobe: nowa linia produktów Creative Suite 5.5

11 kwietnia 2011, 13:43
Firma Adobe zaprezentowała nową linię produktów Adobe Creative Suite 5.5, która umożliwia projektantom i programistom tworzyć treści przeznaczone na popularne i nowe platformy smartfonów i tabletów.
Adobe: nowa linia produktów Creative Suite 5.5

Firma Adobe zaprezentowała nową linię produktów Adobe Creative Suite 5.5, która umożliwia projektantom i programistom tworzyć treści przeznaczone na popularne i nowe platformy smartfonów i tabletów.

Nowy pakiet oprogramowania Creative Suite 5.5 Web Premium zawiera wiele nowatorskich narzędzi HTML5 i Adobe Flash, które umożliwiają tworzenie bogatych treści i aplikacji przeznaczonych niemal na każdy ekran oraz osiąganie z nich przychodów. Wersja ta pozwala projektantom i programistom opracowywać aplikacje mobilne na różne platformy, w tym takie jak Android, BlackBerry Tablet OS i iOS, tworzyć bogate treści w języku HTML5 oparte na wykorzystaniu przeglądarki oraz wykorzystywać program Flash Player do dostarczania filmów wideo, gier i aplikacji RIA.

Pakiet Adobe Creative Suite 5.5 Production Premium oferuje profesjonalnym twórcom materiału dźwiękowego i wideo radykalną poprawę wydajności, usprawnienie przepływu pracy, kreatywne innowacje i nowe, efektywne funkcje edycji dźwięku. Oprogramowanie Production Premium jest szeroko wykorzystywane przez stacje nadawcze, producentów filmów i twórców wideo na całym świecie. Przykładowo tylko jedna z tych innowacji, Adobe Mercury Playback Engine, wprowadzona w Adobe PremierePro CS5, rozszerza wspomaganie sprzętowe przez procesor graficzny na laptopy i dodatkowe karty, co umożliwia użytkownikom szybsze uruchamianie projektów, uzyskiwanie informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym oraz bardzkiej płynną pracę z wyższą rozdzielczością.

Pakiet Creative Suite 5.5 Design Premium zawiera najnowsze innowacje Adobe w dziedzinie publikacji cyfrowych. Są już one wykorzystywane przez niektórych największych wydawców magazynów i czasopism biznesowych do tworzenia znakomitych edycji przeznaczonych do tabletów. Używając InDesign CS5.5 w połączeniu ze zintegrowanym zestawem narzędzi Folio Producer projektanci mogą wprowadzać w układy stron nowe poziomy interaktywności dla użytkowników tabletów. Dokumenty mogą zawierać materiały dźwiękowe i wideo, widoki panoramiczne, obiekty obracane o 360 stopni, funkcje przesuwania i skalowania obrazów, integrację treści HTML i HTML5 oraz inne interaktywne nakładki. Dzięki temu są one znacznie bardziej atrakcyjne dla czytelnika. Pakiet Creative Suite 5.5 jest ściśle zintegrowany z pakietem Adobe Digital Publishing Suite, co umożliwia publikowanie, sprzedaż i analizę treści z wykorzystaniem różnych typów tabletów.

Wprowadzenie na rynek oprogramowania Creative Suite 5.5 następuje w okresie lawinowego wzrostu sprzedaży urządzeń mobilnych i znacznego zwiększania ich możliwości, co radykalnie zmienia sposób tworzenia i użytkowania treści i aplikacji. Wprowadzenie produktu Adobe Flash Builder 4.5 (obecnie dostępnego w pakiecie Creative Suite 5.5 Web Premium) i platformy Flex 4.5 umożliwiło programistom łatwe opracowywanie i wdrażanie aplikacji mobilnych, które będą mogły być wykorzystywane na ponad 200 milionach urządzeń Android, BlackBerry Playbook i iOS, jakie według prognoz znajdą się na rynku pod koniec 2011 roku.

Oprogramowanie Adobe Creative Suite 5.5 Web Premium będzie dostępne w ciągu 30 dni u resellerów oferujących produkty Adobe, w sklepie internetowym Adobe Store pod adresem adobe.com/pl. Sugerowana cena detaliczna pakietu Master Collection CS5.5 to 2169 Euro, CS5.5 Design Premium — 1609 Euro, CS5.5 Web Premium — 1399 Euro, CS5.5 Production Premium — 1899 Euro, a CS5.5 Design Standard — 1119 Euro.


Krzysztof Gudowski / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto