A A A

Adobe też łata podatności w swoich programach

13 lutego 2020, 17:00
To kolejna firma, która w ostatnim czasie postanowiła mocniej zadbać o bezpieczeństwo użytkowników.
Adobe też łata podatności w swoich programach

W nowej zbiorowej aktualizacji zabezpieczeń firma Adobe wyeliminowała 35 błędów wykrytych w swoich programach. Wszystkie określane były jako krytyczne, a więc mogące prowadzić bezpośrednio do wykonania szkodliwego kodu. Większość poprawek dotyczy Adobe Framemakera, programu wykorzystywanego do składu tekstów.

W narzędziu wykryto łącznie 21 krytycznych luk; są to m.in. błędy bufora, przepełnienie sterty czy uszkodzenia pamięci. Pozostałe poprawki dotyczą programów Acrobat DC, Flash Player, XD, Experience Manager, Reader 2015 oraz 2017. Aktualizacja w wersji na komputery z systemem macOS dodała również funkcję sterowania głosowego w Adobe XD.

Za odkryciem wyeliminowanych błędów stoją m.in. pracownicy takich firm jak Trend Micro, Zero Day, Topsec Alpha Team, Cisco Talos oraz McAfee.

Na wydanie łatki eliminującej luki w zabezpieczeniach zdecydowało się w tym miesiącu nie tylko Adobe. Obszerną aktualizację błędów w swoich usługach zdecydował się wydać we wtorek (11 lutego br.) również Microsoft.

fot. pexels


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


TikTok znika z Hongkongu
8 lipca 2020
Narzucone Hongkongowi przepisy dotyczące bezpieczeństwa państwowego spowodowały, że ByteDance wycofuje się z półautonomicznego regionu Chin.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto