A A A

Adobe wprowadza Flash Player 11 i AIR 3

22 września 2011, 12:42
Adobe wprowadza Flash Player 11 i AIR 3

Firma Adobe poinformowała o wprowadzeniu na rynek oprogramowania Adobe Flash Player 11 i Adobe AIR 3, które umożliwia korzystanie z atrakcyjnych programów nowej generacji na urządzeniach z różnymi systemami operacyjnymi — Android, Apple iOS (przez Adobe AIR), BlackBerry Tablet OS, Mac OS i Windows — a także na podłączonych telewizorach i innych platformach.

Jako internetowa konsola do gier Flash Player 11 i AIR 3 umożliwiają wydawcom gier natychmiastowe udostępnianie przez Internet gier 2D i 3D każdemu użytkownikowi typowego komputera PC, tabletu, smartfonu lub telewizora z połączeniem internetowym. Dzięki nowym funkcjom firmy medialne mogą dostarczać przez Internet i w aplikacjach mobilnych zabezpieczone, pełnometrażowe filmy HD o kinowej jakości obrazu i z dźwiękiem przestrzennym do odtwarzania na podłączonych telewizorach. Jako platforma rozrywki obsługująca wiele urządzeń, Flash Player 11 i AIR 3 udostępniają najlepsze gry on-line i wysokiej jakości filmy wideo oraz umożliwiają wydawcom treści docieranie do bardzo szerokich kręgów odbiorców, a także upraszczają projektowanie.

Nowe funkcje Flash Player 11 i AIR 3 to m.in.:

• Obsługa 2D/3D. Renderowanie grafiki 2D i 3D z pełnym przyspieszeniem sprzętowym jest 1000 razy szybsze w porównaniu z wersjami Flash Player 10 i AIR 2. Programiści mogą animować miliony obiektów z płynnym renderowaniem 60 klatek na sekundę i tworzyć gry o jakości oferowanej przez konsole, na komputery z systemami Mac OS i Windows oraz podłączone telewizory. Wersja przedpremierowa oferuje te same szybkie funkcje 2D i 3D na platformy mobilne — Android, Apple iOS i BlackBerry Tablet OS. Wersja produkcyjna do platform mobilnych będzie dostępna w niedalekiej przyszłości.

• Rodzime rozszerzenia. Dzięki obsłudze tysięcy bibliotek kodów z otwartym dostępem programiści mogą wprowadzać niestandardowe funkcje programowe i sprzętowe, takie jak dostęp do danych i plików na urządzeniu, kontrola wibracji, magnetometr, czujnik światła, podwójny ekran itd. Obsługa rodzimych rozszerzeń umożliwia także ściślejszą integrację oprogramowania biznesowego w aplikacjach oraz dostęp do sprzętowych interfejsów programowania, takich jak Near Field Communications.

• Zwarte środowisko uruchomieniowe. Programiści mogą automatycznie pakować AIR 3 ze swoimi aplikacjami, aby uprościć proces instalacji w systemach operacyjnych Apple iOS, Android, Windows i Mac OS. Użytkownicy nie muszą już osobno pobierać środowiska uruchomieniowego, ani go uaktualniać. Ponadto programiści mogą zarządzać aktualizacjami wersji do swoich aplikacji niezależnie od aktualizacji środowiska uruchomieniowego AIR wykonywanych przez Adobe.

• Zabezpieczenie treści. Wysokiej jakości treści wideo dostarczane na platformach mobilnych mogą być zabezpieczane za pomocą programu Adobe Flash Access 3.

• Wideo o jakości HD na różnych platformach. Filmy wideo z pełną szybkością klatek mogą być wyświetlane w aplikacjach opartych na technologii Flash na urządzeniach Apple iOS z wykorzystaniem dekodowania sprzętowego H.264. Ponadto rozbudowane aplikacje do telewizorów umożliwiają odtwarzanie filmów wideo z jakością HD i 7.1-kanałowym dźwiękiem przestrzennym.

• Możliwość wypożyczania lub subskrypcji. Wykorzystując Adobe Flash Access i Adobe Pass wydawcy treści mogą stosować elastyczne modele biznesowe oparte na wypożyczaniu lub subskrypcji, a także oferować treści w trybie TV Everywhere ponad 80 procentom abonentów płatnej telewizji w Stanach Zjednoczonych.

• Bezpieczeństwo i kompatybilność. Wykorzystując generowanie liczb losowych z zabezpieczeniem kryptograficznym można tworzyć bardziej bezpieczne aplikacje. Ponadto bezpośrednia obsługa 64-bitowych systemów operacyjnych i 64-bitowych przeglądarek w systemach Linux, Mac OS i Windows gwarantuje płynne przeglądanie niezależnie od platformy.

Flash Player jest obecnie obsługiwany przez ponad 98 procent komputerów PC połączonych z Internetem. Firma Adobe przewiduje, że do końca 2011 roku aplikacje oparte na technologii Flash będzie za pośrednictwem Adobe AIR obsługiwać przeszło 200 milionów smartfonów i tabletów, w tym urządzenia Apple iOS. Według prognoz, do końca 2015 roku liczba urządzeń obsługujących Adobe AIR wzrośnie do 1 miliarda.

Adobe AIR, element platformy Adobe Flash, umożliwia programistom wykorzystywanie wcześniejszego kodu do tworzenia i wdrażania autonomicznych aplikacji na różnych urządzeniach i platformach. Obecnie istnieją już tysiące aplikacji opartych na technologii Flash. Są one dostępne w sklepach internetowych Android Market, Apple’s App Store, Samsung SmartTV Store i BlackBerry AppWorld.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto