A A A

Adobe wydało Flash Playera 10.1 z obsługą urządzeń mobilnych

23 czerwca 2010, 08:19
Adobe wydało Flash Playera 10.1 z obsługą urządzeń mobilnych

Firma Adobe poinformowała o nowej wersji oprogramowania Adobe Flash Player 10.1 przeznaczonej na platformy mobilne. Nowa wersja, zawierająca funkcje specyficzne dla urządzeń mobilnych, jako pierwsza zapewnia pełny dostęp do Internetu z różnych komputerów i urządzeń.

Użytkownicy mobilni dzięki Flash Player 10.1, będą mieli za pomocą przeglądarki dostęp do milionów serwisów z bogatym wyborem aplikacji i treści, w tym do gier, animacji, aplikacji RIA (ang. Rich Internet Applications), prezentacji i wizualizacji danych, muzyki, filmów wideo i dźwięku.

Oprogramowanie Flash Player 10.1, które jest już jedną z najpopularniejszych na rynku bezpłatnych aplikacji rozprowadzanych za pomocą systemu Android™ Market, będzie dostępne w finalnej wersji produkcyjnej do smartfonów i tabletów, gdy tylko użytkownicy będą mogli uaktualnić system operacyjny do wersji Android 2.2 „Froyo”. Przewiduje się, że „Froyo” i Flash Player 10.1 będą obsługiwać między innymi takie urządzenia, jak Dell Streak, Google Nexus One, HTC Evo, HTC Desire, HTC Incredible, DROID firmy Motorola, Motorola Milestone i Samsung Galaxy S. Flash Player 10.1 został także udostępniony partnerom platform mobilnych, tak aby mógł być obsługiwany na urządzeniach z systemami operacyjnymi Android, BlackBerry, webOS, przyszłymi wersjami Windows Phone, LiMo, MeeGo i Symbian. Ponadto przewiduje się, że będzie dostępny do pobrania przez sieć bezprzewodową oraz będzie w najbliższych miesiącach instalowany fabrycznie w smartfonach, tabletach i innych urządzeniach.

To wspaniałe, że ponad trzy miliony projektantów i programistów wykorzystujących platformę Flash może już tworzyć aplikacje do smartfonów, tabletów, netbooków, telewizorów i innych urządzeń elektronicznych powszechnego użytku” — powiedział David Wadhwani, dyrektor i wiceprezes działu platform w firmie Adobe. „Połączenie siły przodującej platformy multimedialnej i milionów zaangażowanych twórców z pewnością spowoduje duże zmiany”.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto