A A A

Aktualizacja Nokia Cyan uszkadza telefony z Windows 8.1

18 lipca 2014, 10:00
Jak donosi WPCentral - Nokia Cyan może trwale uszkodzić oprogramowanie smartfonów z systemem Windows Phone 8.1 w wersji dla deweloperów.
Aktualizacja Nokia Cyan uszkadza telefony z Windows 8.1

Problem pojawia się podczas próby zainstalowania nowej aktualizacji, ale tylko w przypadku smartfonów z oprogramowaniem w wersji deweloperskiej. Microsoft zna problem i radzi, aby przed próbą dokonania aktualizacji zrobić "downgrade" systemu, czyli przejść do wcześniejszej, komercyjnie dostępnej wersji.

Jeśli jest już za późno i oprogramowanie urządzenia zostało uszkodzone, należy skorzystać z narzędzia Nokia Recovery Software Tool.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (8)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
krychu921
krychu921
18 lipca 2014, 13:19
Nie powinno nic takiego się stać. ;)
avatar
~Anonim
18 lipca 2014, 13:02
koneton: Na ten pomysł bym raczej nie wpadł. Niby to jest jakieś rozwiązanie, ale problem w tym, że telefon mam tak mocno osadzony w futerale, że normalnie wyjąć się go nie da. Trzeba by czymś podważyć (np. linijką), a to z kolei może spowodować uszkodzenie futerału, a w najgorszym wypadku - obudowy telefonu. Pewnie zapytasz - co ma futerał do telefonu? Ano, ma bo z tego co wiem, to żeby dostać się do karty SIM/karty pamięci w tym modelu, to trzeba otworzyć obudowę (spodnią pokrywkę) - a skoro ciężko się wyciąga z futerału to... Jak wkładałem telefon po raz pierwszy do tego futerału, to włożyłem do góry nogami - i trzeba było kombinować, żeby go wyjąć i włożyć jak należy. No cóż... Trzeba się modlić i mieć nadzieję, że nikt w tym czasie nie zadzwoni ani nie przyśle SMS-a ;).
koneton
koneton
18 lipca 2014, 12:46
~Anonim napisał(a): Teoretycznie odbierać też nie muszę, ale na sam fakt nadejścia połączenia bądź SMS-a już wpływu za bardzo nie mam. Najprościej w takiej sytuacji jest wyjąć kartę SIM. Masz gwarancję, że nikt nie zadzwoni, ani nie dostaniesz żadnej wiadomości.
krychu921
krychu921
18 lipca 2014, 11:28
http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/ Trzymajcie, tutaj macie dokładne dane dotyczące aktualizacji Cyan na wszystkie modele Lumii (również w zależności od operatorów) ;). PS knief47 ma rację odnośnie BitLockera. :)
avatar
~Anonim
18 lipca 2014, 11:11
knief47: Dzięki za info ;). Ale jeszcze jedna kwestia dotycząca owej aktualizacji mnie trapi. Otóż... Wyczytałem gdzieś, że aby aktualizacja przebiegła bez problemów, to podczas aktualizacji nie należy korzystać z telefonu przez ok. pół godziny do godziny. Ja mogę nie korzystać - nie ma problemu. Tylko co zrobić, jeżeli w tym czasie ktoś do mnie zadzwoni albo przyjdzie SMS?:oczy: Teoretycznie odbierać też nie muszę, ale na sam fakt nadejścia połączenia bądź SMS-a już wpływu za bardzo nie mam.
knief47
knief47
18 lipca 2014, 11:03
http://wpworld.pl/35362/aktualizacja-windows-phone-8-1-cyan-wystartowala/ [http://wpworld.pl/35362/aktualizacja-windows-phone-8-1-cyan-wystartowala/] Microsoft kilka dni temu wypuścił aktualizację PfD (nie chodzi tutaj o Cyan), to właśnie przez tą aktualizację znaleziono "dziurę". Przez to, na aktualizację do oficjalnej wersji Windows Phone 8.1 Cyan będziemy musieli (prawdopodobnie) jeszcze trochę zaczekać. Przed tą aktualizacją dostaniemy (prawdopodobnie) aktualizację PfD, która będzie miała za zadanie naprawić "dziurę", aby aktualizacja systemu do Windows Phone 8.1 Cyan (OTA) przebiegła pomyślnie. Wszystko zależy od Microsoft'u, ale tak to wyglądało na dzień wczorajszy. Nieoficjalnie wiem, że aktualizacja dla Lumii 520, 620 i 720 (CV) powinny pojawić się najpóźniej pod koniec lipca, ew. początek sierpnia. Oczywiście terminy mogą ulec zmianie, zależne jest to od tego, czy nie pojawią się nowe błędy związane z aktualizacją.
avatar
~Anonim
18 lipca 2014, 10:23
Witam! Właśnie przed chwilą o tym czytałem:oczy:. Ja cały czas czekam na aktualizację Cyan do mojej "Nokii Lumia 520", ale jakoś telefonik jej nie wykrywa (nie widzi). [img]http://images.techtimes.com/data/images/full/8805/schedule-for-rollout-of-cyan-nokia-specific-windows-phone-8-1.png?w=600[/img] Tutaj jest co prawda jakaś kalendarzówka aktualizacji Cyan, ale nie bardzo rozumiem, o co w tym chodzi. Natomiast z tej [http://nokiawindowsphone.pl/aktualizacja-lumia-cyan] strony wnioskuję (nie wiem, czy prawidłowo?), że aktualizacji dla mojego modelu jeszcze nie ma:smutny:. Z kolei tutaj napisali, że aktualizacja będzie dostępna w pierwszej połowie lipca, więc już od ok. 15 lipca codziennie sprawdzam dostępność aktualizacji. Na stronie "Nokii" [http://www.nokia.com/pl-pl/pomoc/produkty/lumia520/softwareupdate/] również jest napisane, że: [quote]Najnowsza wersja oprogramowania telefonu Nokia Lumia 520 to Lumia Black (3056.40000.1349.20xx)[/quote] Ale napisali też wskazówki dotyczące instalowania aktualizacji Cyan. Czyli można wnioskować chyba, że aktualizacja pojawi się na dniach - tak?:oczy:
knief47
knief47
18 lipca 2014, 10:07
Zapomnieliście dodać - "Problem dotyczy jedynie telefonów, na których używano BitLocker'a". wpcentral.com [http://www.wpcentral.com/microsoft-users-windows-phone-81-preview-developer-should-return-normal-software-getting-lumia-cyan] wpworld.pl [http://wpworld.pl/35414/microsoft-uzytkownicy-windows-phone-preview-for-developers-powinni-wrocic-do-wp8-0-przed-aktualizacja-do-wp8-1-cyan/]
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto