A A A

Aktualizacja Windows 10 znów powoduje problemy

24 kwietnia 2020, 15:00
Wielu użytkowników skarży się na bluescreeny i problemy z rozruchem.
Aktualizacja Windows 10 znów powoduje problemy

Microsoft po raz kolejny nie ma szczęścia do aktualizacji.

Lutowa aktualizacja Windowsa 10 miała poważny błąd, który powodował znikanie plików z pulpitu. W wydanej 14 kwietnia br. poprawce pojawiły się z kolei problemy z działaniem skanowania antywirusowego. Po ich wyeliminowaniu okazało się, że to jeszcze nie koniec trudności.

 

Ekrany śmierci

Microsoft znów ma problem z aktualizacjamiZaktualizowana wczoraj kwietniowa poprawka miała ułatwić życie tym, którzy dawno nie odświeżali systemu operacyjnego (stanowi zbiorcze wydanie poprzednich łatek), ale ostatecznie wprowadziła też wiele błędów. Microsoft co prawda naprawił te związane z Defenderem, ale niemal natychmiast pojawiły się kolejne.

W tym tygodniu użytkownicy złożyli wiele raportów dotyczących wyświetlania się słynnego bluescreena w trakcie pracy. Część ma problem także z uruchomieniem komputera. Jak się okazuje, jest to związane z innym błędem wprowadzonym przez ostatnią aktualizację.

 

Lepiej poczekać

Na naprawę problemów będziemy musieli trochę poczekać, bo – jak pokazują raporty użytkowników – przyczyny usterek były zróżnicowane. Wśród nich znalazły się zarówno błędy wynikające z łączności Wi-fi czy Bluetooth, jak i błędy biosu oraz dostępu do pamięci.

Wygląda więc na to, że warto na razie odłożyć w czasie wgranie tej poprawki.

fot. Microsoft (główne), Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nowe funkcje Teams
9 lipca 2020
Użytkownicy wkrótce będą mogli skorzystać z wielu udoskonaleń platformy komunikacyjnej.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto