A A A

Aktualizacja iPhone’a obniża żywotność akumulatora

29 października 2019, 11:25
Użytkownicy telefonów Apple’a skarżą się, że po ostatniej aktualizacji systemu iOS urządzenie trzeba znacznie częściej ładować.
Aktualizacja iPhone’a obniża żywotność akumulatora

Sprawa dotyczy aktualizacji iOS 13.1.3, udostępnionej w połowie października. Jak podaje producent, miała ona na celu rozwiązanie problemów dotyczących m.in. wyświetlania danych aplikacji Zdrowie po zmianie czasu, pobierania nagrań z aplikacji Dyktafon na urządzenie po odtworzeniu go z backupu w iCloud, blokowania odbioru powiadomień na zegarku Apple Watch czy poprawy niezawodności połączeń z aparatami słuchowymi i zestawami głośnomówiącymi Bluetooth.

Okazało się jednak, że ta sama aktualizacja spowodowała duże problemy z akumulatorem iPhone'a. Jak wskazywali m.in. użytkownicy serwisu reddit, po aktualizacji akumulator traci energię znacznie szybciej i zaczyna nagrzewać urządzenie, nawet po zaledwie kilkunastominutowym używaniu latarki lub lampy błyskowej w aparacie fotograficznym. Baterię w błyskawicznym tempie wyczerpuje też granie w trybie offline bądź kilkukrotne łączenie z Bluetoothem. W zasadzie tylko korzystanie z podstawowych funkcji telefonu, jak wysyłanie SMS-ów, nie powoduje szybkiej eksploatacji akumulatora, choć niektórzy wspominali też o szybkiej utracie przez niego mocy bez podejmowania jakiejkolwiek aktywności.

Sygnały pochodzą od właścicieli różnych modeli iPhone'a. Problem został opisany na stronie Społeczności w serwisie Apple'a i poparty przez wielu użytkowników. Zanim jednak firma zaproponuje rozwiązanie, niektórzy decyduję się na powrót do starszej wersji systemu, co usuwa wspomniane problemy i pozwala na powrót cieszyć się możliwościami telefonu bez obawy, że za chwilę trzeba będzie szukać gniazdka.

fot. Coffee – Pixabay


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto