A A A

Aktywne kolumny Scansonic M5BTL z Bluetooth aptX

17 października 2016, 10:00
Scansonic M5BTL to klasyczne, aktywne kolumny głośnikowe półkowe lub podstawkowe o dużej funkcjonalności. Wspierają technologię aptX odpowiedzialną za przesył muzyki w dużo wyższej jakości niż standardowa komunikacja Bluetooth.
Aktywne kolumny Scansonic M5BTL z Bluetooth aptX

Obudowa kolumn jest wykonana z odpornej na rezonans płyty MDF. Krawędzie obudowy posiadają delikatne zaokrąglenia, zaś wszystkie elementy są ze sobą dokładnie spasowane. Całość pokryta jest ośmioma warstwami lakieru fortepianowego, dzięki czemu kolumny prezentują się niezwykle elegancko i stylowo. Kolumny wyposażono w 4,5-calowy głośnik średnio-niskotonowy z membraną z papieru powlekanego polipropylenem oraz z magnesowym systemem przesięgu. Głośnik wysokotonowy stanowi jeden uszczelniony gumą tweeter z membraną z warstw kaptonu i aluminium. Dwudrożną konstrukcję w obudowie opartej na systemie bassreflex napędza wybudowany w lewą kolumnę wzmacniacz 2 x 50W.

Producent zapewnia, że kolumny M5BTL firmy Scansonic, swoją uniwersalnością i możliwością podłączenia niemal każdego źródła dźwięku przewyższają porównywalne, konkurencyjne jednostki aktywne. M5BTL wyposażono w przetwornik cyfrowo-analogowy i dzięki złączom Toslink optycznemu oraz koaksjalnemu do kolumn można podłączyć niemal każde zewnętrzne źródło cyfrowe, jak laptop, komputer, konsolę do gier czy odtwarzacz multimedialny. Dwa złącza analogowe stanowią standardowe RCA R/L oraz 3,5 mm mini jack, za pomocą których podłączymy w razie potrzeby każdy telefon, tablet, radio, odtwarzacz mp3 czy CD/DVD. Ciekawym dodatkiem jest złącze USB w jednej z kolumn do ładowania zewnętrznych urządzeń. Głośniki dysponują również wyjściem na zewnętrzny, aktywny subwoofer, na przykład dedykowany technologicznie i wzorniczo Scansonic M8, czy niższe modele S8 i S12. To rozwiązanie umożliwiające mocniejsze podkreślenie basów, a także stworzenie w prosty sposób pełnoprawnego zestawu audio 2.1, który oprócz odtwarzania muzyki doskonale sprawdzi się jako kino domowe, czy podczas gamingu.

Największą zaletą kolumn M5BTL jest jednak obsługa bezprzewodowej transmisji muzyki dzięki wsparciu technologii Bluetooth aptX, która przewyższa jakością standardową łączność Bluetooth. AptX pozwala na przesyłanie muzyki do kolumn prosto z urządzeń kompatybilnych, czyli ogromnej większości współczesnych urządzeń mobilnych oraz komputerów z modułem Bluetooth, w jakości dorównującej CD czyli 48kHz / 16bit. Przesył odbywa się bez opóźnień w sposób ciągły oraz bez utraty jakości dzięki zastosowaniu algorytmów odpowiedzialnych za wyższą kompresje danych.

Konfiguracja Bluetooth jest niezwykle prosta i wygodna. Wystarczy sparować oba urządzenia aby momentalnie cieszyć możliwością odtwarzania muzyki z urządzeń przenośnych. Po wyborze utworu na smartfonie, tablecie lub komputerze „podłączone" bezprzewodowo kolumny natychmiast rozpoczną odtwarzanie muzyki. Bez znaczenia, czy korzystamy z naszej domowej biblioteki audio, czy serwisów muzycznych, jak Tidal, Spotify, czy też z radiowych rozgłośni internetowych.

W opakowaniu M5BTL znajduje się pilot, za pośrednictwem którego możemy regulować głośność, wysokie i niskie tony, przełączać między prawym a lewym kanałem oraz wybierać źródło dźwięku. Miłym dodatkiem są dołączone do zestawu rękawiczki, pozwalające uniknąć pozostawiania śladów na obudowie i podkreślające profesjonalizm wykonania głośników. Kolumny posiadają ponadto funkcję Learning, pozwalająca na uczenie kodów IR z pilotów innych urządzeń, co pozwala sterować głośnością dźwięku za pomocą pilota od telewizora, czy kina domowego.

Świetną propozycja dla uzyskania najlepszego brzmienia kolumn jest połączenie z przetwornikiem cyfrowo analogowym, najlepiej USB na analog przy odtwarzaniu plików 24 bity/192kHz lub plików DSD. Sugerowane przetworniki do kolumn to m.in. seria Matrix Quattro, Matrix Mini-i czy AMI Musik DS5 z oferty C4i.

Cena detaliczna pary głośników Scansonic M5BTL wynosi 1830,00 zł. Urządzenia objęte są 12-miesięczną gwarancją producenta.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościNowy patent Samsunga
8 kwietnia 2020
Koreański producent opatentował ekran, w którym zaokrąglone są wszystkie cztery boki.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto