A A A

Alexa przekaże świąteczne orędzie królowej

22 grudnia 2020, 14:00
W tym roku po raz pierwszy przemowa Elżbiety II będzie także do odsłuchania dzięki inteligentnym głośnikom z Alexą.
Alexa przekaże świąteczne orędzie królowej

W święta łączą się z królową

Tradycyjnie już podczas świąt Bożego Narodzenia brytyjska królowa wygłasza specjalne orędzie. Zawsze ma to miejsce w pierwszy dzień świąt o godz. 15.00 (16.00 czasu środkowoeuropejskiego). Po raz pierwszy Elżbieta II przemówiła do Brytyjczyków w 1952 r., kilka miesięcy po śmierci swojego ojca, jeszcze przed koronacją. Do 1956 r. orędzie było transmitowane przez radio, a w 1957 r. można było je zobaczyć również w telewizji. 13 lat temu powstał natomiast specjalny kanał w serwisie YouTube, gdzie również pojawia się przesłanie monarchini. Od 2011 r. transkrypcję przemówienia można przeczytać na czytnikach Kindla.

 

Elżbieta II idzie z duchem czasu

W tym roku orędzie będzie po raz pierwszy dostępne za pośrednictwem wirtualnej asystentki Alexy. Wystarczy 25 grudnia o godz. 15.00 zwrócić się do niej z komendą „Alexa, play the Queen's Christmas Day message" („Alexo, odtwórz świąteczną wiadomość od królowej"). Przemówienie będzie dostępne dla wszystkich użytkowników korzystających z angielskojęzycznej wersji asystentki.

Fot. derwiki - Pixabay


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Xiaomi pokazuje trzy „jedenastki"
17 września 2021
Chiński koncern wprowadza do sprzedaży smartfony Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro oraz odświeżoną wersję Xiaomi 11 Lite 5G NE.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto