A A A

Alexa sprawdzi rachunki

30 października 2019, 09:10
Współpraca Amazonu z siecią płatności Paymentus ułatwi kontrolę nad wydatkami.
Alexa sprawdzi rachunki

Alexa ma zyskać nową funkcję pomagającą w regularnym opłacaniu rachunków. Nie będzie możliwe – przynajmniej na początku – bezpośrednie wykonywanie płatności za pośrednictwem tej elektronicznej asystentki, ale pozwoli ona szybko się dowiedzieć, jaki jest stan rachunków. Jak podaje Paymentus, klienci będą mogli poprosić Aleksę na przykład o porównanie rachunków z wybranych okresów, sprawdzenie daty najbliższej płatności czy statusu przelewu. Usługa dotyczyć będzie rachunków za media (wodę, prąd, gaz).

– Dzięki współpracy z siecią Paymentus zapewnimy klientom i podmiotom świadczącym usługi użyteczności publicznej prostszy, naturalny sposób zarządzania rachunkami za pośrednictwem Aleksy – stwierdził Patrick Gauthier, wiceprezes Amazon Pay. Natomiast Dushyant Sharma, prezes i dyrektor generalny Paymentusa, podkreślił, że takie technologie jak asystent Alexa będą miały coraz większy wpływ na interakcje firm i konsumentów.

Funkcja głosowego zarządzania rachunkami za pomocą Aleksy ma być dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych – dla klientów sieci Paymentus. Nie ma jeszcze informacji, kiedy zacznie działać.

fot. HeikoAL – Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto