A A A

Alexa sprawdzi rachunki

30 października 2019, 09:10
Współpraca Amazonu z siecią płatności Paymentus ułatwi kontrolę nad wydatkami.
Alexa sprawdzi rachunki

Alexa ma zyskać nową funkcję pomagającą w regularnym opłacaniu rachunków. Nie będzie możliwe – przynajmniej na początku – bezpośrednie wykonywanie płatności za pośrednictwem tej elektronicznej asystentki, ale pozwoli ona szybko się dowiedzieć, jaki jest stan rachunków. Jak podaje Paymentus, klienci będą mogli poprosić Aleksę na przykład o porównanie rachunków z wybranych okresów, sprawdzenie daty najbliższej płatności czy statusu przelewu. Usługa dotyczyć będzie rachunków za media (wodę, prąd, gaz).

– Dzięki współpracy z siecią Paymentus zapewnimy klientom i podmiotom świadczącym usługi użyteczności publicznej prostszy, naturalny sposób zarządzania rachunkami za pośrednictwem Aleksy – stwierdził Patrick Gauthier, wiceprezes Amazon Pay. Natomiast Dushyant Sharma, prezes i dyrektor generalny Paymentusa, podkreślił, że takie technologie jak asystent Alexa będą miały coraz większy wpływ na interakcje firm i konsumentów.

Funkcja głosowego zarządzania rachunkami za pomocą Aleksy ma być dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych – dla klientów sieci Paymentus. Nie ma jeszcze informacji, kiedy zacznie działać.

fot. HeikoAL – Pixabay

 


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto