A A A

Alienware Area-51m - laptop dla gracza z wymiennymi komponentami

15 stycznia 2019, 13:05
20 lat po tym, jak Alienware wprowadził na rynek pierwszy laptop do gier, firma zaprezentowała nowy flagowy notebook z wymiennymi kluczowymi komponentami: grafiką i procesorem. Takie modułowe rozwiązanie w komputerach z tej półki to nowość.
Alienware Area-51m  - laptop dla gracza z wymiennymi komponentami

Legend. Zaprojektowany na nowo Area-51m jest najpotężniejszym, możliwym do rozbudowy laptopem dla graczy, jaki stworzono. To pierwszy i jedyny laptop z 8-rdzeniowymi procesorami 9 generacji Intel Core, 64 GB pamięci RAM, siecią Ethernet 2,5 Gb/s i wymienną grafiką. To wszystko zostało zamknięte w formie 17-calowego laptopa Alienware z wąskimi ramkami ekranu.

Ekran Alienware Area-51m ma wysoką (144 Hz) częstotliwość odświeżania, co jest niezbędne w wysokiej klasy laptopie dla graczy. Area-51m ma również najnowocześniejszą technologię chłodzenia i przepływu temperatur. Chłodzenie w tym laptopie jest o 50% skuteczniejsze i 32% cichsze, niż to zastosowane w jego poprzedniku - tak twierdzi producent.

Najnowszy flagowy model gamingowego laptopa Alienware: Area-51m został wyposażony w szereg przydatnych funkcji, które wspomagają cyfrową rozrywkę m.in. technologię śledzenia wzroku Tobii (tzw. eye-tracker, który może być także wykorzystywany do obsługi komputera przez osoby z niepełnosprawnością ruchową) i najnowszym Alienware Command Center.

Sprzęt trafi do sprzedaży na terenie USA 29 stycznia. Cena? W przeliczeniu na złotówki, około 10 000 zł.

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto