A A A

Alphabet dołącza do grona bogaczy

20 stycznia 2020, 09:30
Wartość Alphabetu, firmy rodzica koncernu Google, przebiła próg biliona dolarów. To czwarty taki przypadek na świecie.
Alphabet dołącza do grona bogaczy

Po raz trzeci w USA i czwarty na świecie wartość firmy przekracza próg biliona dolarów. Tym razem chodzi o Alphabet, który dołącza do elitarnego grona przedsiębiorstw z kapitalizacją na takim poziomie.

Aktualnie liderem w tym zestawieniu jest firma Saudi Aramco – saudyjski koncern naftowy. W momencie debiutu firma warta była ponad 2 biliony dolarów, a obecnie jej wartość utrzymuje się na poziomie 1,8 biliona. Na drugim miejscu jest Apple, wyceniany na 1,4 biliona. Kolejne miejsce zajmuje Microsoft z wartością 1,3 biliona dolarów. Teraz do grona dołączył Alphabet z wyceną dokładnie 1 biliona dolarów. Z zestawienia wypadł Amazon, który jest obecnie wart „tylko" 930 miliardów dolarów.

To pierwszy przypadek w historii, gdy trzy amerykańskie koncerny przekroczyły wartość biliona dolarów.

Wpływ na obecną pozycję Alphabetu miały zmiany restrukturyzacyjne przeprowadzane w firmie w latach 2014–2015. Do sukcesu przyczyniła się też prawdopodobnie zmiana CEO. Stanowisko to przejął CEO Google'a Sundar Pichai. Przebicie progu nastąpiło tuż przed zamknięciem podsumowania.

fot. Mackenzie Marco – Unsplash


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościNowy patent Samsunga
8 kwietnia 2020
Koreański producent opatentował ekran, w którym zaokrąglone są wszystkie cztery boki.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto