A A A

Amazon po polsku

19 października 2016, 11:10
Serwis Amazon pokazał wczoraj swoją polskojęzyczną wersję. Czy to znak, że ten olbrzymi sklep w końcu wchodzi do Polski
Amazon po polsku

Niestety, choć faktycznie w ustawieniach niemieckiego Amazonu - amazon.de mozna wybrac język polski:

 

 

to prawda jest taka, że jest to wyłącznie spolszczony interfejs niemieckiej wersji serwisu. Amazon wciąż trzyma się poza granicami naszego kraju jeżeli chodzi o sam sklep i pojawiające się od kilku lat regularnie plotki nadal nie zmieniają się w fakty. Nieoficjalnie, ponad rok temu przyczyna rezygnacji miał być rzekomo niski poziom usług pocztowych/kurierskich, który nie pozwalał na utrzymanie wysokich standardów Amazona jeżeli chodzi o tempo dostarczania przesyłek. Nie przeszkadza to jednak firmie w lokowaniu w naszym kraju centrów logistycznych - koszty zatrudnienia pracowników są tu o wiele niższe niż np. w Niemczech.

Spolszczenie strony to jednak nie wszystkie zmiany. choć ceny nadal są podawane w euro, to zdecydowanym plusem jest także możliwość skontaktowania się z pomocą w języku polskim. Do tej pory było to możliwe przede wszystkim po niemiecku lub angielsku. Być może jednak z czasem, małymi krokami Amazon wejdzie oficjalnie na nasz rynek. W końcu zgodnie z zapowiedziami w przyszłym roku ma w Polsce utworzyć swoje biuro przedstawiciel Aliexpress. A jak chiński gigant zawojuje nasz rynek tomiejsce dla Amazonu może się znacząco skurczyć.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto