A A A

Amazon rekrutuje specjalistów ds. kryptowalut

25 lipca 2021, 13:00
Być może w sieciowym ekosystemie koncernu pojawią się nowe metody płatności.
Amazon rekrutuje specjalistów ds. kryptowalut

Zmiana kursu

W opublikowanym przez Amazona ogłoszeniu o pracę czytamy, że koncern poszukuje do zespołu obsługi płatności lidera znającego zagadnienia związane z cyfrowymi walutami i produktami bazującymi na technologii blockchain.

Niewykluczone, że w firmie nastąpił zwrot w podejściu do nieakceptowanych dotychczas w jej sklepach płatności kryptowalutami. Jeszcze w 2017 roku obecny dyrektor wykonawczy Andy Jassy (który był wówczas szefem działu Amazon Web Services) mówił, że nie widzi „ wielu praktycznych możliwości użycia technologii blockchain".

Obecnie rzecznik prasowy Amazona powiedział w rozmowie z serwisem Insider, ze firma zainspirowała się innowacjami w świecie kryptowalut i bada, jak może zastosować je w praktyce.

 

U Apple'a podobnie

Również Apple jeszcze niedawno poszukiwał do pracy w siedzibie w Cupertino menedżera do spraw rozwoju biznesu dla „płatności alternatywnych".

Wśród wymagań stawianych kandydatowi znalazło się ponad 5 lat doświadczenia w pracy z alternatywnymi systemami płatności (takimi jak portfele cyfrowe, kryptowaluty itp.) oraz dogłębna znajomość alternatywnych ekosystemów płatności, zrozumienie złożoności przepływu środków, odpowiednich przepisów i standardów branżowych.

Jeśli spełniasz kryteria – aplikuj!

fot. Pixabay


Sebastian Nanasik
Tagi: Apple, amazon
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto