A A A

Amazon uruchomi konkurenta dla sklepu z grami Steam?

12 października 2021, 13:00
Naruszenie danych użytkowników Twitcha ujawniło, że Amazon na serio myśli o założeniu platformy z grami.
Amazon uruchomi konkurenta dla sklepu z grami Steam?

Znamy nazwę, ale wiemy niewiele więcej

W ubiegłym tygodniu doszło do masowego wycieku danych użytkowników Twitcha – jednej z najpopularniejszych obecnie platform streamingowych na świecie. W sieci opublikowano 125-gigabajtowy plik zawierający kod źródłowy Twitcha, informacje o wypłatach dla streamerów i jedną dość interesującą informację. Mowa tu o tym, że Amazon szykuje się do budowy konkurenta dla Steama, czyli cyfrowego sklepu z grami wideo. Jeden z użytkowników Twittera, @Sinoc229, sugeruje, że będzie się ona nazywać: Vapor.

Zgodnie z przeciekami, Amazon ma zintegrować swój alternatywny sklep z platformą Twitch, w tym również wykorzystać bazę użytkowników Twitcha i wykorzystać kilka z jego funkcji – m.in. strumieniowanie na żywo. Nie widaomo, jaki jest status platformy Vapor Amazona i kiedy zostanie uruchomiona. Być może brak oficjalnych informacji oznacza, że gigant nie jest pewien, czy chce wejść na rynek i po prostu testuje reakcje na tego rodzaju doniesienia.

fot. Benjamin Zocholl – Pixabay.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto