A A A

Amazon wykupił platformę do podcastów

25 czerwca 2021, 13:40
Nowy zakup Amazona udowadnia, że firma planuje uruchomić platformę z podcastami.
Amazon wykupił platformę do podcastów

Z myślą o przyszłości

Amazon już kilka miesięcy temu dostrzegł rosnącą stale popularność podcastów. W związku z tym firma wykupiła platformę Art19. jest to serwis umożliwiający udostępnianie tego typu nagrań oraz pobieranie przez autorów opłat za korzystanie z ich twórczości. Od teraz funkcje te wchodzą w skład usługi Music. Firmy nie poinformowały o kwocie transakcji.

 

Koło zamachowe

Zakup gwarantuje Amazonowi pełnię kontroli na platformie, również w sprawach polityki reklamowej. Prawdopodobnie z biegiem czasu całość zostanie w pełni zintegrowana z usługami streamingowymi giganta. Nie wiemy jeszcze, jak długo nazwa Art19 będzie jeszcze używana. Rzecznik firmy zapewnił jednak, że w najbliższym czasie użytkownicy platformy niezauważą żadnych większych zmian.

Amazon teoretycznie oferował już podcasty za pośrednictwem serwisu Music, tyle że dopiero od września 2020 roku. Późny start sprawił, że gigant wciąż ma słabą pozycję na rynku. Przejęcie Art19 pomoże firmie nabrać rozpędu i spowoduje napływ nowych klientów. Z transakcją wiąże się też oczywiście dostęp do sporej bazy danych.

fot. Amazon


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto