A A A

Amazon zbanował 600 chińskich marek za oszustwa związane z recenzjami

18 września 2021, 12:00
Ze sklepu Amazona zniknęło ponad 600 chińskich marek na trzech tysiącach różnych kont sprzedawców.
Amazon zbanował 600 chińskich marek za oszustwa związane z recenzjami

Wielkie czyszczenie

Rzecznik firmy w rozmowie z serwisem The Verge twierdzi, że konta chińskich sprzedawców zostały usunięte za świadome, powtarzające się i znaczące naruszanie zasad panujących na platformie, a zwłaszcza za praktyki zachęcania do pisania pozytywnych recenzji. Niektóre firmy (np. RavPower) oferowały karty podarunkowe w zamian za pochlebne oceny. Wiele nie zachęcało do pisania ich wprost (Amazon zakazał tej praktyki już w 2016 r.), ale pod płaszczykiem programów do testowania VIP-ów lub oferowania rozszerzonej gwarancji. Z kolei inni sprzedawcy rozdawali gratisy klientom, którzy napisali negatywne recenzję, w zamian za ich usunięcie.

Gigant oświadcza: „Będziemy nadal ulepszać wykrywanie nadużyć i podejmować działania egzekucyjne wobec podmiotów, które świadomie dopuszczają się wielokrotnych i powtarzających się naruszeń zasad obowiązujących na naszej platformie".

fot. Amazon


Katarzyna Bielińska
Tagi: amazon
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto