A A A

Amerykanie spędzają więcej czasu na TikToku niż na YouTubie

6 lipca 2021, 11:50
Udowadnia to raport badający wybory konsumentów w latach 2019–2021.
Amerykanie spędzają więcej czasu na TikToku niż na YouTubie

Zwycięstwo TikToka

Raport „State of Mobile" analitycznej firmy App Annie, która zbadała zachowania użytkowników internetu w latach 2019–2021, wykazał, że Amerykanie korzystający z telefonów z systemem Android spędzają na TikToku 24,5 godziny miesięcznie, na YouTubie zaś – 22 godziny. Według firmy, przewaga chińskiego portalu społecznościowego będzie zwiększać się z roku na rok: w grudniu 2019 r. Amerykanie korzystali z TikToka zaledwie 16 godzin miesięcznie, a YouTube mógł pochwalić się wynikiem 21,5 godzin.

W Wielkiej Brytanii dominacja TikToka jest jeszcze bardziej wyraźna. Tamtejsi użytkownicy spędzają 26 godzin miesięcznie w chińskim serwisie w porównaniu z jedynie 16 godzinami w portalu YouTube. Co ciekawe, w Korei Północnej trend jest odwrotny: internauci korzystają aż 40 godzin miesięcznie z YouTube'a i tylko 17 godzin z TikToka.

 

Wyjątkowy wynik?

Raport informuje, że czas korzystania z aplikacji w przypadku chińskiego serwisu „wzrastał szybciej niż w wypadku niemal każdej aplikacji, którą kiedykolwiek analizowano – o 70% w Stanach Zjednoczonych [od rozpoczęcia do zakończenia badań – przyp. PB] i o 80% w Wielkiej Brytanii, tym samym przewyższając wynik Facebooka".

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto