A A A

Amerykańska NSA powołała oddział ds. cyberbezpieczeństwa

24 lipca 2019, 09:30
Ostatnie ataki hackerów z Iranu sprawiły, że amerykańska agencja postanowiła powołać nową organizację celem poprawy cyberbezpieczeństwa.
Amerykańska NSA powołała oddział ds. cyberbezpieczeństwa

Jak informuje ZDNet, amerykańska agencja wywiadowcza NSA (National Security Agency) ogłosiła plan utworzenia nowego działu, który miałby zająć się dbaniem o bezpieczeństwo cybernetyczne kraju. Dyrektoriat Cyberbezpieczeństwa ma wystartować 1 października pod kierownictwem Anne Neuberger, która działała dotąd w Russia Small Group. Było to wspólne przedsięwzięcie NSA oraz US Cyber Command powołane w 2018 roku celem zbadania ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA.

„To nowe podejście do cyberbezpieczeństwa pozwoli NSA na lepszą współpracę z kluczowymi partnerami amerykańskiego rządu, takimi jak US Cyber Command, Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego i NBA" zapowiada przedstawiciel NSA. Dodaje: „Umożliwi nam to również lepsze doinformowanie klientów, żeby byli przygotowani na przeciwdziałanie szkodliwej aktywności".

To kolejny krok w stronę poprawy bezpieczeństwa w sieci po tym jak US Cyber Command w listopadzie ubiegłego roku podzieliło się z sektorem prywatnym cennymi informacjami (m.in. próbkami szkodliwego oprogramowania na Twitterze czy za pośrednictwem serwisu VirusTotal).

Otwarcie nowego oddziału wiąże się zapewne z ostatnimi atakami dokonanymi przez irańskich hackerów za pośrednictwem Outlooka. Inicjatywa ma przyczynić się do eliminacji zagrożenia ze strony hakerów.

fot. Wikipedia


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto