A A A

Amerykański Senat będzie przesłuchiwał przedstawicieli Facebooka

27 września 2021, 12:00
Firma odpowie na zarzuty związane ze szkodliwym działaniem Instagrama na nastoletnie dziewczęta.
Amerykański Senat będzie przesłuchiwał przedstawicieli Facebooka

Facebook nie poczuwa się do winy

Dwa tygodnie temu „The Wall Street Journal" opublikował artykuł, według którego wewnętrzne badania Facebooka wskazują na to, że Instagram działa niekorzystnie na jedną trzecią nastoletnich użytkowniczek tego serwisu. Jednym z problemów jest pogarszanie się ich samopoczucia związanego z własnym wizerunkiem. W związku z publikacjami wpływowego dziennika w czwartek (30 września br.) szefowa bezpieczeństwa Facebooka, Antigone Davis, będzie zeznawać przed senacką komisją ds. handlu.

Wczoraj (26.09.2021) w blogu Facebooka pojawił się obszerny post, którego autorem jest Pratiti Raychoudhury, wiceprezes firmy i kierownik działu badań Facebooka. Raychoudhury zarzucił dziennikowi, że jego charakterystyka badań jest „niedokładna", a interpretacja danych, do jakich dotarł WSJ – niewłaściwa. Raychoudhury ignoruje wiele kwestii poruszonych przez dziennik, w zamian za to podkreśla, że według badań 11 na 12 nastolatek, które twierdzą, ze borykają się z takimi problemami jak samotność, niepokój, smutek i problemy z jedzeniem, stwierdziło że Instagram uczynił je lepszymi, a nie gorszymi osobami.

fot. Pexels – Pixabay


Katarzyna Bielińska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto