A A A

Amortyzowany montaż dysków twardych

2 lipca 2008, 16:49
Amortyzowany montaż dysków twardych

Na rynku pojawiły się nowe modele kieszeni i obudów do dysków firmy Welland. Ich cechy charakterystyczne to wykonanie w całości z szybko odprowadzającego ciepło aluminium oraz system AntiShock, którego najważniejszym elementem są silikonowe amortyzatory. Dzięki temu szanse, że żywotność dysku nie ulegnie skróceniu na skutek wstrząsów i przegrzania, znacznie rosną.

Welland ME-751, Welland ME-240 to kieszenie umożliwiające łatwy montaż dysków SATA, a dzięki cechom konstrukcyjnym dysk będzie lepiej chroniony przed przegrzaniem i wstrząsami. Pierwsza z kieszeni przeznaczona jest do dysków twardych 3,5" – standardowo obecnych we wnętrzach obudów większości pecetów i montowana jest w szufladzie na napęd 5,25". Model Welland ME-240 to kieszeń przeznaczona do typowo notebookowych dysków o rozmiarze 2,5", a cechą wyróżniającą ten model jest – oprócz wspomnianych amortyzatorów, możliwość zamontowania dwóch dysków 2,5". Kieszeń montuje się w szufladzie na napędy 3,5".

Z kolei Welland ME-340Q umożliwia "uzewnętrznienie" wewnętrznych napędów CD/DVD czy Blu-ray 5,25" z interfejsem SATA.

Istotną zaletą nowych urządzeń jest ułatwiony montaż dysku. Dokonuje się go poprzez włożenie dysku do ramki, bez potrzeby przykręcania go. Nie bez znaczenia dla tych, którzy mają kilka dysków i chcą korzystać z nich wymiennie, posługując się jedną kieszenią, jest opatentowane złącze NSS, które, zdaniem producenta, można bez ryzyka awarii podłączać nawet 50 tys. razy.

Źródło: Welland


Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Sąd blokuje blokadę
21 września 2020
Komunikator WeChat nadal może być używany w Stanach Zjednoczonych.


Tylko dla pełnoletnich
21 września 2020
Grupa aktywistów wzywa koncerny Google i Facebook, aby nie emitowały reklam przeznaczonych dla dzieci.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto