A A A

AnTuTu na wygnaniu

10 marca 2020, 11:00
Zestaw aplikacji do testów porównawczych znika z platformy Google Play.
AnTuTu na wygnaniu

Aplikacje firmy AnTuTu Technology zostały usunięte ze sklepu Google Play. Przedsiębiorstwo dostarcza narzędzia pozwalające sprawdzać wydajność smartfonów i tabletów.

Z platformy Google'a zniknęły wszystkie programy dostarczone przez AnTuTu, w tym AnTuTu 3DBench, AnTuTu Benchmark i AITuTu Benchmark. Można je natomiast wciąż pobrać z prowadzonej przez Apple'a witryny App Store.

Przedstawiciele Google'a nie wyjaśniają, co jest przyczyną usunięcia AnTuTu ze sklepu. Można jednak podejrzewać, że koncern z Mountain View stara się pozbyć aplikacji dostarczanych przez firmy związane z koncernem Cheetah Mobile, którego oprogramowanie zostało zablokowane w Google Play przed niespełna trzema tygodniami na skutek oskarżeń o łamanie zasad polityki reklamowej. Cheetah Mobile jest jednym z udziałowców AnTuTu Technology, a prezes Cheetah pełni zarazem funkcję członka zarządu dostawcy benchmarków dla urządzeń przenośnych.

Oprogramowanie mierzące wydajność urządzeń działających pod kontrolą Androida można pobrać bezpośrednio ze strony firmy AnTuTu Technology po zaakceptowaniu aplikacji pochodzącej z nieznanego źródła.

fot. AnTuTu Technology

 


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Sąd blokuje blokadę
21 września 2020
Komunikator WeChat nadal może być używany w Stanach Zjednoczonych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto